29 жовтня 2020 дата публікації

139:135 - Доерті вривається у півфінал

В фантастично напруженій боротьбі Кен Доерті вириває перемогу з рук Тепчайї Ун-Ну та виходить в півфінал Championship League. Другим тріумфатором середи стає віце-чемпіон світу Кайрен Вілсон.

Боротьба в групі «Е» - це поки націкавіша та найзапекліша сторінка цього турніру. За перемогу змагались Кен Доерті, Тепчайа Ун-Ну, Сяо Годун та Джордан Браун. Але все, кінець кінцем, звелось до протистояння ірландя та гравця з Таїланду.

Доерті та Ун-Ну зустрілись вже в другій грі групи (в першій Сяо Годун взяв гору над Брауном – 3:1), та розійшлись нічиєю – 2:2. Далі Ун-Ну робить в першому фреймі брейк 135 очок та перемагає Брауна – 3:1. З таким же рахунком Доерті бере гору над Сяо Годуном.

П’ята зустріч групи – Ун-Ну – Сяо Годун. Перемога майже гарантує тайцю вихід в півфінал, але він ледве робить нічию, вирвавши перемогу в четвертому фреймі на чорній кулі. Сяо, також як і Браун втрачають всі шанси на перемогу. Ун-Ну лідирує з п’ятьма очками, у Доерті чотири та гра проти Брауна. Перемога виводить на перше місце ірландця. А ось що буде у разі нічиєї? Якщо Доерті та Браун грають 2:2, ірландець з тайцем будуть мати абсолютно ідентичні показники і за очками, і за перемогами, і за фреймами. А ось тоді на перше місце виходить такий показник, як кращий брейк. І тут все добре у Тепчайі – серія 135 майже гарантує його від неприємностей з цього боку.

Але повертаємось до гри Брауна та Доерті. Джордан розпочинає з брейка 53 і виходить вперед. Кен робить серію 50, та зрівнює рахунок. Але для виходу з групи Доерті треба вигравати обидва фрейми, що лишились. Так, мабуть думали всі, хто спостерігав за цими подіями. Але в Доерті була на це своя думка. Ірландський чемпіон в третьому фреймі робить брейк 139 очок! І це означає, що навіть у випадку нічиєї з Брауном, Доерті обходить Ун-Ну за кращим брейком. Так воно й вийшло. Браун з брейком 54 очки виграв останній фрейм, зрівняв рахунок, Доерті з Ун-Ну поділили перше місце з однаковими показниками, але в півфінал вийшов Кен Доерті. Додам лише, що за всю професійну кар'єру, що триває вже четвертий десяток років, Доерті лише 15 разів робив брейк 139 очок та вище.

В групі «F» події відубвались під повним контролем Кайрена Вілсона. Віце-чемпіон світу розпочав з перемоги над Марком Кінгом – 3:1, потім зіграв унічию зі Скоттом Дональдсоном, а у вирішальній грі впевнено переміг Девіда Гілберта – 3:0. Сім очок, перше місце та вихід до півфіналу. Дональдсон посів друге місце, Кінг – третє, Гілберт – останнє. Нагадаю, що Девід Гілберт ще зберігає шанси (і досить потужні!) на потрапляння до Champion of Champions. Для цього йому потрібно щоб Лігу виграв хтось з учасників Ch&Ch – Трамп, Селбі, Вілсон або Хіггінс.

Джон Хіггінс сьогодні розіграє одну з двох останніх перепусток до півфіналу в групі з Джеймі Кларком, Томом Фордом та Мартіном Гоулдом. В іншій групі зійдуться Джо Перрі, Марк Девіс, Тянь Пенфей та Лі Хан.