10 липня 2020 дата публікації

22 липня. Юліан Бойко - Тор Чуан Леон

22 липня о 15:30 за київським часом, Юліан Бойко зіграє в першому колі кваліфікації к чемпіонату світу з представником Малайзії Тором Чуаном Леоном.

Жереб дуже й дуже непоганий. Малайзійця хоч і не можна, звичайно, назвати слабким суперником, але зірок з неба він ніколи не хапав, поточний сезон проводить жахливо, замає соте місце у світовому рейтингу, та вже однією ногою стоїть у могилі (закреслено – на виліт з мейн-туру).

Ось, що нам відомо про 32-річного снукериста з Малайзії. В 2014 році він став чемпіоном Азії та отримав дворічну професійну ліцензію. Щоправда, розпочав повноцінну професійну кар’єру Тор тільки за рік, а у сезоні 2014/2015 зіграв лише чотири зустрічі, в яких отримав чотири поразки – від Дечавата Пумдженга, Джеймі Коупа, Стюарта Бінема та на чемпіонаті світу від Джіммі Робертсона.

Перший повноцінний (але фактично другий) сезон вийшов в Тора таким собі. Тобто, він йому може й не сподобався, але з висоти сьогоднішніх знань можемо сказати, що це був поки найкращий сезон малайзійця у кар’єрі. В повноцінних рейтингових турнірах, правда, кий валився в Тора з рук – сім поразок у семи зустрічах, але на допомогу прийшов низькорейтинговий Євротур. Тут Тор двічі дійшов до 1/8 фіналу, виграв сім зустрічей, в тому числі у китайських зірок Діна Цзюньху та Ляна Веньбо. Загалом же в підсумку першого сезону – 11 перемог, 14 поразок та 106 місце в рейтингу. На кваліфікації до чемпіонату світу Тор поступився 8:10 Сему Берду. Але саме відносні успіхи на Євротурах дозволили Тору ще раз отримати дворічну професійну ліцензію та залишитись в мейн-турі.

В наступному сезоні (2016/2017) Тор Чуан Леон «вистрелив» тричі, кожного разу доставшись 1/16 фіналу – на World Open (мабуть, кращий турнір в кар’єрі – перемоги над Джеком Лісовські та Лукой Бреселем), Шанхай Мастерс та Гібралтар Оупен. На чемпіонаті світу третя поспіль поразка, цього разу від Девіда Грейса – 6:10. Сім перемог у 24 зустрічах, 109 місце в рейтингу.

Але з кожним сезоном результати Тора Чуан Леона не росли, а навпаки, знижувались. В сезоні 2017/2018 він здобуває лише чотири перемоги у 21-й зустрічі. Єдиною відносною «відрадою» стає для нього English Open, на якому він доходить до третього кола, перемігши Грема Дотта та Цао Юйпена. Протягом року Тор здобув лише ще дві перемоги – над Ешлі Хьюджіллом та Деніелом Велшем. На чемпіонаті світу в першому же колі поразка від Майкла Холта – 7:10. Загалом за два сезони Тор здобув 11 перемог у 45 зустрічах, посів 101 місце в рейтингу, та вилетів з мейн-туру.

А вилетівши, поїхав на QSchool, де здобутий протягом п’яти років досвід допоміг виконати завдання. В третьому турнірі Тор дістався півфіналу і повернувся в мейн-тур ще на два сезони.

В 2018/19 році на Тора чекав вже традиційний дуже блідий сезон. П’ять перемог у 20 зустрічах, і лише один вихід до третього кола на European Masters, і то за рахунок того, що знявся Джон Хіггінс. В актив малайзійцю цього року можна занести хіба що розгром Майкла Вайта на China Open – 6:1 та перемогу над Ентоні Макгіллом на Indian Open. 110 місце в рейтингу вимагало від Тору значно підсилиити гру у сезоні, що триває. Але замість цього вийшов повний та абсолютний провал.

В рейтингових турнірах Тор здобув одну перемогу в 14 зустрічах. Та й ту, єдину, над тайською дівчиною Нутчарат Вонгхарутай да ще й на однофреймовому Qschool. Правда, з брейком 133 очки. В 13 же «нормальних» рейтингових зустрічах Тор лише раз дістався контрового фрейму, програвши всі останні зустрічі з різницею від двох до чотирьох фреймів.

А вже після карантину Тор Чуан Леон повністю в дусі цього провального сезону виступив в Championship League – три поразки з рахунком 0:3.

Казати про те, що в Тора є якісь, хоча б примарні шанси залишитись в турі – недоречно. Для цього йому треба дістатись , щонайменше, чвертьфіналу чемпіонату світу . Вочевидь, якщо Тору ще не набридло «рубати цю скелю», він знову поїде на QSchool. Якщо не брати до уваги перемогу на Shoot-Out, то безвиграшна серія Тора Чуана Леона тягнеться з 18 лютого 2019 року. І тепер лише від Юліана Бойка залежить, чи продовжиться вона ще. Всі шанси на перемогу у нашого гравця є.

Переможець зустрічі Бойко-Тор у другому колі зіграє з Іаном Бернсом. Далі на обрії – Майкл Холт.

З інших пар першого кола впадає в око, насамперед, зустріч Джіммі Вайт – Іван Каковський.