22 березня 2021 дата публікації

23-й титул Марка Вільямса. WST Pro Series 2021

Марк Вільямс виграв свій перший титул за три роки, очоливши фінальну групу WST Pro Series 2021. 

Вільямс виграв шість із шести перших зустрічей обігравши Джадда Трампа 2:0, Сема Крейгі 2:0, Кайрена Вілсона 2:1, Алі Картера 2:1, Джека Лісовського 2:0 та Сяо Годуна 2:1. Марк поступився лише в останньому матчі Стюарту Бінему 1:2, однак це вже не могло вплинути на його одноосібне лідерство в таблиці.

Алі Картер та Сем Крейгі виграли по п’ять із семи матчів, посівши відповідно друге і третє місця в фінальній групі.

image

Це перший рейтинговий титул Вільямса з часу останньої перемоги на World Open 2018 та 23-й в кар’єрі. Тепер Марк знову випереджає Джадда Трампа, який наразі має 22 титули, та посідає п’яте місце за цим показником у списку найкращих гравців всіх часів. В день свого 46-річчя Вільямс став найстаршим гравцем, який здобув рейтингову перемогу відтоді, як його побратим валлієць Даг Маунтджой виграв турнір Classic у цьому ж віці в 1989 році.

Ця перемога стала довгоочікуваним поверненням до своєї кращої форми триразового короля Крусібл Вільямса, коли до його чергової подорожі у Шеффілд на фінальну стадію Чемпіонату Світу залишається менше місяця.

13-й номер світового рейтингу завершив WST Pro Series, заробивши 31 500 фунтів стерлінгів та в додаток отримавши бонус у вигляді гарантованого місця на Champion of Champions наступного сезону.

Впродовж перших шести матчів у фінальній групі Вільямс виконав брейки 67, 101, 58, 75, 54, 72 та 70 у властивому йому швидкому та вільному стилі.

«Неймовірно знову виграти титул – це чудовий подарунок на день народження», сказав Вільямс, який нещодавно продемонстрував вражаючу форму, дійшовши до півфіналів Shoot Out та Welsh Open. – «Опинившись з такими іменитими суперниками у фінальній групі, я був впевнений, що переможець визначиться лише на останніх фреймах, коли три-чотири гравці матимуть однакову кількість очок. Проте я спромігся виграти шість із шести перших ігор і тепер насолоджуюсь перемогою. Добре, що я грав із Джаддом у першому матчі, адже я не хотів зустрітись з ним наприкінці дня, коли б мені необхідно було лише вигравати. Навіть, якщо б я програв йому вранці в мене був би час оговтатись від цього. Після перемоги над ним я вийшов на свою лінію гри, зробивши непогані серії та кліренси. Мені насправді дуже подобається грати за снукерним столом настільки швидко, наскільки я можу. Якщо я бачу удар – я без вагань йду на нього. І так триває вже декілька місяців. Мій середній час фрейму не повинен перевищувати 12 хвилин».

image

Вільямс вигравав титули Чемпіона Світу у 2002, 2003 та востаннє в 2018 році, коли він переміг Джона Хіггінса у фіналі. На запитання, щодо його відчуття перед цьогорічною світовою першістю Марк відповів: «Якщо чесно я не певен, щодо цього. Я можу провести гарний матч та виграти, проте чи зможу втриматись на цьому рівні 17 днів поспіль – подивимось. Я буду викладатись на всі 100% в кожній грі та буду небезпечним суперником. Щоб повторити те, що я здійснив у 2018 році, необхідно покласти дуже багато зусиль на підготовку. Я не певен, що зможу витрачати по 6-7 годин щодня на тренування, навіть якщо це принесе мені врешті решт титул Чемпіона Світу. Я не готовий марнувати час для перемоги в турнірі, я це для себе остаточно вирішив. Я буду приділяти тренуванням 2-3 години на день, грати в гольф настільки довго, скільки зможу решту вільного часу, щоб не втрачати інтерес до гри та продовжувати насолоджуватись нею. Мені вже не потрібно щось комусь доводити. У 2018 році я вже довів всім, хто сумнівався в мені, що вони помилялись і тепер я просто граю заради насолоди. Цікаво наскільки довго я зможу втриматись у топ-16 в такому ритмі, а коли мій рейтинг стане ще нижчим - то скільки мені взагалі ще вдасться грати в професійному турі. Ніхто не прагне виграти кожен з матчів більше за мене і я буду боротись до останнього. Але якщо я програю – не біда – я просто поїду додому і неодмінно повернусь на наступному турнірі».

Статтю створено за матеріалами WST.TV