26 лютого 2020 дата публікації

5 та 10. У Лестері закривається сезон Челендж-туру

З 28 лютого по 2 березня в Лестері пройдуть чотири заключні дні сезону Челлендж-туру. Спочатку буде дограно знаменитий п’ятий тур, перенесений з-за дощу, а потім проведуть десятий тур. Після цих ігор остаточно сформується підсумковий рейтинг Челенджу, визначиться переможець, який отримає професійну ліцензію, та вісімка гравців, які в додатковому плей-оф розіграють ще одне місце в мейн-турі.

Впевнено лідируючий Ешлі Хьюджілл вже не бере участі в розподілі професійних ліцензій. Він вже в мейн-турі в якості чемпіона світу WSF. На другому місці йде відомий екс-профі з Вельсу Ендрю Педжетт. На його рахунку 5200 очок і він на 350 очок випереджає найближчого конкурента – німця Лукаса Клекерса. Нагадаємо, до речі, рейтингову сітку Челендж-туру: 2000 – 1000 – 700 – 500 – 200 – 125. Зрозуміло, що при такому розподілу рейтингу Клекерсу треба досягти серйозного результату, щоб мати шанс випередити Педжетта. Але, при цьому, Клекерс чи не єдиний конкурент Педжетта. Далі йде шотландець Дін Ян, але його від Педжетта відділяє вже більше, ніж 2000 очок. А Олівер Браун та Ка Вай Чеун з Гонконгу, які займають п’яте та шосте місце, не грають у п’ятому турі, тож не мають навіть теоретичних шансів посунути з лідируючих позицій валлійця. Отже, у боротьбі за перше місце маємо наступне співвідношення шансів: Педжетт – 60%, Клекерс – 30%, Ян – 5%, всі останні разом – 5%. Місця з другого по дев’яте (або з третього по десяте, якщо рахувати і Хьюджілла також) займають Клекерс, Ян, Браун, Ка Вай Чеун, Джейк Ніколсон, Патрік Вілан, Рорі Маклауд та Роббі Макгіган. А Даффі, який йде наступним, поступається Макгігану вже доволі сильно – дистанція 425 очок. Ще на 50 очок позаду Тайлер Ріс, ще на 25 Аарон Хілл, ще на 25 = Джордж Прегнолл. Ось таке майже вичерпне коло претендентів на вихід до мейн-туру. Ще десяток гравців (а серед них дуже багато відомих екс-профі) зможуть втрутитися в боротьбу лише при умові перемоги на одному з двох турів.

Тепер щодо нашого Юліана Бойко. Юліан теж ще має теоретичні шанси потрапити до чільної вісімки. Для цього треба виграти 10-й тур (у перенесеному турі Бойко участі вже не приймає, бо встиг вилетіти ще до дощу). Після мальтійської «кампанії» нічого нереального в цьому нема. 1 березня в першому колі десятого туру Юліан зустрічається з бельгійцем Беном Мертенсом. 15-річний юнак сьогодні на батьківщині має статус зірки, що сходить, такого собі «нового Луки Бреселся». Зустріч повинна бути дуже принциповою, грати будуть два найкращих гравця континентальної Європи у віці U17.

Отже, у неділю, біля 14-ї за київським часом знову вболіваємо за нашого юного снукериста.

Тим часом, свого представника в мейн-турі на найближчі два сезони визначила Океанія. Чемпіонат цього регіону виграв австралієць Кейл Барретт – 6:1 у фіналі з Шоном Далітцем. Сподіваємось, що цей гравець піде шляхом Ніла Робертсона, а не буде грати роль «пустого місця», як це раз за разом відбувається з австралійцями.