07 лютого 2020 дата публікації

Без Джадда та Ронні. Але знову з Нілом

В Челтнемі на світовому Гран-Прі визначились півфіналісти.

Ще у 1/8 фіналу турнір втратив діючого чемпіона світу Джадда Трампа. За рівної боротьби Джадд поступився 3:4 Кайрену Вілсону. Після чотирьох фреймів попереду був «Воїн». «Козир» рахунок зрівняв, зробив черговий сенчурі, але в контрі все вирішлилось на користь Вілсона. Після численних обопільних промахів за рахунку 50:50 Кайрен забив синю та рожеву кулі. А в наступній зустрічі Кайрен Вілсон також у контровому фреймі, але вже в грі до п’яти перемог, виграв у Джона Хіггінса. І тут була більш-менш рівна гра, 4:3 вів шотландець, англієць зрівняв. У кінцівці вирішального фрейму Хіггінс вийшов шукати три снукери і продемонстрував, яка велика різниця між ним та його молодшим суперником у розумінні позиційної гри. Майже кожний удар Джона перетворювався на снукер – коли важкий, коли не дуже. Вілсон крутився, як вуж на сковорідці, робив все, що міг, але дві загадки від Хіггінса розгадати все ж не зміг. Але вже занадто велика перевага була у Кайрена. Відігравши два снукери з трьох необхідних, Хіггінс програв зустріч і припинив боротьбу на WGP.

А Кайрена Вілсона у півфіналі в суботу очікує найяскравіший гравець початку року Ніл Робертсон. В 1/8 фіналу Ніл з трьома сенчурі «розірвав» Марка Вільямса (на рахунку валлійця 35 очок за чотири фрейми), а в чвертьфіналі, програвши перший фрейм Джо Перрі, Робертсон взяв п’ять наступних. Без сенчурі знову не обійшлося, до того ж брейк 140 очок став найвищим на турнірі. Завтра у Ніла третій півфінал за останні два тижні.

В чвертьфіналі програв Ронні О’Салліван. 3:5 Грему Дотту, у якого він свого часу виграв фінал чемпіонату світу (2004), а два роки потому вже Дотт взяв реванш і потім став чемпіоном світу. Рівна боротьба на протязі шести фреймів. Суперники обмінялись «подарунками» у вигляді «втоплених» битків, які привели до поразки Грема у першому фреймі та Ронні – в четвертому. В шостому фрейміі О’Салліван робить сенчурі 102 очки та зрівнює рахунок – 3:3. Але потім Дотт робить брейки 52 та 91 очко і виграє зустріч.

Сьогодні у півфіналі Грем Дотт зіграє з Томом Фордом, який переміг 5:2 Гері Вілсона. Перемога дозовлить Тому Форду увійти до 16 кращих гравців поточного сезону та отримати дуже гарні шанси на виступ у наступному турнірі CORAL – чемпіонаті гравців. Дотт же в разі перемоги підніметься в рейтингу одного сезону до чільної вісімки, яка виступить на заключному турнірі CORAL – чемпіонаті туру. Ну і, взагалі, і Дотт і, особливо, Форд не так часто грають у таких пізніх стадіях рейтингових турнірів. Так що причин за будь-яку ціну здобути перемогу хоч відбавляй що у Грема, що у Тома.