13 березня 2020 дата публікації

Бойко і Казаков в 1/16 фіналу чемпіоната Європи

В Португалії на чемпіонаті Європи серед гравців до 21 року почались зустрічі плей-оф.

Групові турніри, окрім максимальних результатів Юліана Бойка та Антона Казакова, принесли нам ще одну приємну подію. Наш наймолодший учасник збірної, 10-річний харків’янин Артем Суржиков виграв свій перший матч на чемпіонаті Європи. Поступаючись по ходу гри 1:2, Артем в контрі вирвав перемогу у 20-річного португальця Руя Фонте. Втіаємо Артема!

Ну а Юліан Бойко отримав у плей-оф перший номер посіву (до речі, вперше в історії українського снукеру), і без гри пройшов до 1/16 фіналу. А суперник в Юліана буде дуже цікавий. Це знову Аттіла Хорват. Той самий угорець, який переміг нашого гравця в першому колі плей-оф мальтійського WSF Junior Open. Саме після тієї поразки Бойко видав феєричну серію перемог, яка вивела його у фінал вже дорослого WSF Open. Але «боржок» перед угорцем є, і дуже сподіваємось, що Юліан сьогодні з ним розрахується. До речі, Хорват зовсім не слабий гравец, скоріше навпаки. Свій серйозний рівень угорець продемонстрував вчоар ввечері, коли вибив з боротьби одного з фаворитів турнірі валлійця Тайлера Ріса – 4:2. Зустріч Бойко – Хорват відбудеться сьогодні о 12:00.

Також о 12:00 розпочнеться зустріч між Антоном Казаковим та росіянином Іваном Каковським. 12-й номер посіву не дав Антону можливості вийти відразу у друге коло плей-оф (виходили тільки сім кращих), і довелось грати з сильним поляком Міхалом Котюком. По ходу зустрічі Антон поступався 1:2, але зміг взяти три фрейми поспіль. І сьогодні знову буде дуже непросто. Багаторічний лідер россійського снукеру – суперник вкрай небезпечний. Але віримо в перемогу і Антона, і Юліана.

Тим часом, в Албуфейрі розпочинається третя частина снукерного фестивалю. На цей раз – чемпіонат Європи зі снукеру «6-red». В нашій команді відбулась часткова ротація. Замість Петра Сидоренка та Артема Суржикова зіграють Владислав Вишневський, Сергій Ісаєнко та Алан Трігг. Вони же разом з Бойком та Казаковим зіграють і на чемпіонаті Європи з класичного снукеру. Годі й казати, що на их турнірах ми будемо мати найсильнішу збірну за всю історію українського снукеру. Ще ніколи за збірну України не виступало відразу п’ять конкурентоспроможних гравців серйозного європейського рівня. До речі, на «6-red» Україна виставила найбільшу команду з усіх країн-учасниць. Лише Північну Ірландію представлять також сім гравців, всі інші, в тому числі Англія, обмежились меншою кількістю. Всього ж в чемпіонаті з «шести червоних» візьмуть участь 94 гравці з 29 країн. На першому етапі всі розбиті на 24 групи (22 по чотири граці, дві – по три).

«Наші» групи. «D». Сергій Ісаєнко – Ділам Емері (Вельс), Марк Ллойд (Англія), Олександра Богатирьова (Росія).
«F». Алан Трігг – Райан Кронін (Ірландія), Влатко Янев (Північна Македонія), Веліан Дімітров (Болгарія).
«К». Антон Казаков – Гері Хендрі (Шотландія), Фергал Куінн (Північна Ірландія), Фелікс Відлер (Польща).
«N».Владислав Вишневський – Ален Вергер (Швейцарія), Міхал Котюк (Польща), Саймон Кук (Північна Ірландія).
«Р». Юліан Бойко – Булчу Ревеш (Угорщина), Маріо Бодлос (Австрія), Якуб Хромі (Польща).
«R». Роман Блакита – Пер-Мікі Крістенсен (Данія), Кобе Ваноппен (Бельгія), Крістофер Кліффорд (Північна Ірландія).
«U». Георгій Петрунько – Бріан Ошойські (Франція), Жульєн Леклерк (Бельгія), Петер Рат (Нідерланди).