09 березня 2020 дата публікації

Бойко та Казаков з перших місць виходять до плей-оф, Сидоренко виграє першу зустріч

Швидкоплинні групові турніри на чемпіонаті Європи серед гравців до 18 років дійшли свого кінця вже ввечері другого дня.

Підтвердили статус фаворитів Юліан Бойко та Антон Казаков. Обидва виграли по чотири зустрічі з чотирьох. Юліан в кожній грі робив півсотенні брейки.  Загалом їх вийшло відразу п’ять – 80, 62, 59, 57, 53. Три зустрічі Бойко виграв з рахунком 3:1, ще одну – «всуху». Другим з цієї групи вийшов румун Максім Ене, третім – швед Віктор Маред. Представники Вельсу та Бельгії зачохлили киї.

Антон Казаков в своїй групі також здобув чотири перемоги з тією ж самою різницею фреймів – 12:3. Найважчою стала гра проти 13-річного валлійця Ліама Дейвіса. Антон поступався по ходу 1:2, але спочатку брейком 76 очок вирівняв шанси, а потім вирвав перемогу у непростій контрі – 66:41. А ось у англійця Коннора Бензі, який міг вважатись фаворитом групи, Казаков виграв з рахунком 3:1. Перший фрейм Антон взяв в чорній кулі, потім зробив брейк 73 очки, потім поступився в чорній кулі, після чого впевнено переміг в четвертому фреймі. Бензі залишився другим, третім став бельгієць Лейтон Кестелоот, а ось Дейвіс не пройшов до плей-оф. Ну а на рахунку Антона Казакова відразу три серйозних брейки – 97 (в грі з Кестелоотом), 76 та 73 очки.

Георгій Петрунько невдало почав турнір, програвши 9-річному Матвію Лагодзинському – 1:3. Потім Гоша поступився ще й Бредлі Тайсону з Вельсу – також 1:3 і віце-чемпіону світу U16 угорцю Булчу Ревешу – 0:3. Але навіть при таких результатах Петрунько ще мав шанс вийти в плей-оф. В останній зустрічі Георгій перемагає 3:1 німця Крістіана Ріхтера і ділить третє-п’яте місце з Лагодзинським та Ріхтером. Але…У Матвія різниця фреймів 6:10, у Георгія 5:10, у Ріхтера 6:11. В плей-оф виходить наш молдавський друг, з чим ми його і вітаємо. До речі, і другий представник Молдови Владислав Градінарь також пройшов до плей-оф.

В групі «N» Владислав Градінарь посів третє місце позаду англійця Шона Меддокса та Луїса Веттера зі Швейцарії. Киянин Роман Блакита, який дебютував на такому рівні, в цій групі, на жаль, не зміг виграти жодного фрейму, хоча і дав бій португальцю Тьяго Тейшейрі.

А ось ще один наш дебютант Петро Сидоренко зміг виграти одну зустріч. 3:1 з шотландцем Стівеном Вордроппером! Ще в одній грі, де суперником Петра був румун Мадалін Гал, наш юний снукерист зміг взяти два фрейми.

Наймолодший учасник збірної України 10-річний харків’янин Артем Суржиков виграв два фрейми у суперника з Македонії.

Всі чотири зустрічі з рахунком 3:0 виграли двоє – угорець Булчу Ревеш та північноірландець Роббі Макгіган. В них, відповідно, перший та другий номер посіву в плей-оф. По одному фрейму програли Бен Мертенс, Шон Меддокс та Антон Ковальські, по два – Халім Хуссейн та Ліам Грем. Бойко, Казаков, а також Аарон Хілл та Райан Макгірік (обидва з Ірландії) віддали суперникам по три фрейми. Юліан отримав восьмий номер посіву, Антон – 11-й.

Суперником Бойка у 1/16 фіналу буде переможець пари Нільс Рітеніус Маньєр (Швеція) – Маріо Паун (Румунія), Казаков зіграє з англійцем Полом Дівіллом. В групі Дівілл став другим з трьома перемогами, поступившись лише шотландцю Діну Янгу.