22 вересня 2020 дата публікації

Бойко - Трамп. Дебют відбувся

Зустріч, на яку ми всі так чекали, відбулась.

В першій грі в мейн-турі за день до свого 15-річчя Юліан Бойко зіграв з великим Джаддом Трампом – чемпіоном світу 2019 року, лідером світового рейтингу та, взагалі, одним з найталановитіших снукеристів в історії снукеру.

Навряд чи хтось з тих людей, які дивилися цю гру, може собі до кінця уявити, той тиск, який звалився на Юліана. Можливо, було б краще, якби Бойко починав професійну кар’єру з Championship League – з трьох коротеньких зустрічей протягом дня з суперниками різного рівня. Але вийшло так, як вийшло. Відразу ж Трамп, відразу «повноформатна» зустріч до 5 перемог, та ще й в трансляції «Євроспорту».

Спробую передбачити,що після цієї гри Юліан зможе скинути з себе цю страшну нервову напругу. Після зустрічі з Трампом в дебютній грі в професійній кар’єрі навряд чи щось може бути більш важким.

Трамп за традицією грав «широко», даючи шанси нашому снукеристу. Особливо у другому фреймі у Бойка декілька разів стала позиція, в якій треба було робити серйозний брейк. І Юліан би його зробив. Але не в ций день, не на ций арені, і не проти Трампа.

Свято першої гри відбулось, починаються, точніше продовжуються снукерні будні. Тепер 5 жовтня Бойко зіграє відразу три гри в груповому турнірі Championship League. Як на мене, показовою буде гра проти Алекса Борга. Цього мальтійського ветерана Юліан якщо не повинен, то просто здатен перемагати. Мабуть, саме ця зустріч стане першим показником того, чому навчився наш юний снукерист у перші навіть поки що не місяці, а дні професійної кар’єри.

А що новачкам в мейн-турі може бути дуже не солодко, особливо в зустрічах з топ-гравцями, показує «доля» Ешлі Хьюджілла, який, нагадаю, переміг Бойка в мальтйському фіналі WSF Open. Марк Вільямс просто «знищил» Хьюджілла, давши йому змогу набрати лише 8 (вісім!) очок за п’ять фреймів. На рахунку же триразового чемпіона світу брейки 138, 121, 101 та 82 очки. А Хьюджілл, нагадаю, вже грав у мейн-турі і повернувся після перерви. Ще один повернувшийся до мейн-туру гравець – Стівен Холлуорт «попав» під Луку Бреселя – також 0:5.

А ось француз Бріан Ошойські, який перебуває у аматорському статусі, несподівано дав серйозний бой Джеку Лісовські. Після семи фреймів Бріан був попереду – 4:3, і лише в контрі Джек зміг дотиснути суперника. В дуже цікавій грі, в якій було зроблено дев’ять півсотенних брейків, Мартін Гоулд в контрі вирвав перемогу у Джона Хіггінса. Також в контровому фреймі Джіммі Вайт поступився Іану Бернсу, не зважаючи на те, що по ходу зустріч чемпіон світу серед сеньйорів вигравав 4:2.

Важку зустріч проти Акані Сонгсермсавада виграв Ніл Робертсон. Програючи 1:3, переможець European Masters минулого сезону взяв чотири фрейми поспіль. Нарешті, перша перемога прийшла до Райлі Парсонса. І лише на другий сезон. В першому сезоні в кар’єрі Парсонс не зумів виграти жодної зустрічі, а ось тепер стартував з перемоги над Сохейлом Вахеді – 5:4, програючи по ходу 2:4.

В перший день European Masters було зіграно 24 зустрчі, стільки ж відбудеться і сьогодні. О 21:00 першу гру в сезоні проведе Ронні О’Салліван. Суперник – Деніел Велш.