21 лютого 2021 дата публікації

Браун у першому рейтинговому фіналі! SF Welsh Open 2021

Три роки тому Джордан Браун працював на автозаправці, а зараз він здобув найбільшу перемогу в своїй снукерній кар'єрі, завдавши поразки Стівену Магвайру на BetVictor Welsh Open і вперше потрапивши в фінал рейтингового турніру.

Снукерист з Північної Ірландії, який вперше став професійним гравцем в 2009 році, розпочав свою чергову 2-річну каденцію у World Snooker Tour в 2018, пройшовши через Q School.

Одначе, 81 номер рейтингу Браун був на межі  вильоту з професійного туру наприкінці минулого сезону. Лише успішна кваліфікація і дебют на Чемпіонаті Світу убезпечили його від повернення до Q School.

Перемога Брауна у півфіналі надає йому також додатковий бонус – потрапивши то топ-16 річного рейтингу Джордан гарантував собі місце на Cazoo Players Championship наступного тижня.

Переможець Tour Championship Магвайр, якому потрібно було вигравати, щоб досягти цієї ж мети, зазнав поразки, що знищила всі його надії на це.

Наразі Браун перебуває в найкращій формі в своїй кар'єрі, вперше досягнувши рейтингового чвертьфіналу на  BildBet German Masters лише минулого місяця.

Снукерист з Антріма почав зі швидкого старту, зігравши грандіозну серію в 135 очок на початку матчу. Однак, Магвайр блискавично відповів, вигравши другий фрейм на чорній кулі та зрівняв рахунок 1:1. З цього моменту 33-річний Браун домінував до кінця гри. Він виконав брейки в 56, 113 та 59 очок, вигравши п’ять фреймів поспіль та забезпечив собі місце в фіналі.

image

Після матчу Браун зазначив: "Три роки тому я працював на автозаправці і обслуговував клієнтів, вставав о 5:30 або 6:30 щоранку. Просто божевілля думати, який шлях я здолав. Це неймовірно вперше пройти до фіналу рейтингового турніру. Дуже важливо було взяти ініціативу в матчі з самого початку. Я показав Стіві, що готовий грати. Брейк у 135 очок заспокоїв і надихав мене впродовж всієї гри. Я дуже багато часу витрачав на тренування. Можна сказати, що до того, я просто ходив в клуб ганяти кулі. Зараз це набагато серйозніше, і я ставлюся до тренувань, як до реальних матчів. Це багато для мене вартує. Це набагато більше, аніж лише вміти заганяти кулі в лузи. Це варто того, щоб опинитись на Players Championship. Все чим я пожертвував, та моя наполеглива праця призвели мене до цього моменту. Я дуже задоволений, бо я завжди мав внутрішню впевненість, що буду змагатись з топовими гравцями. Дивовижно опинитись в їх числі наступного тижня".

У другому півфіналі Чемпіон світу Ронні О'Салліван розгромив Марка Вільямса 6:1 і пройшов до фіналу BetVictor Welsh Open в Celtic Manor Resort.

Сьогодні О'Салліван зустрінеться з 81 номером світового рейтингу Джорданом Брауном, який буде вперше змагатись в рейтинговому фіналі. Вони зіграють матч до 9 виграних фреймів (best of 17) в боротьбі за Трофей Рея Ріардона та головний приз в 70 000 фунтів стерлінгів.

"Ракета" Ронні, який чотири рази перемагав на Welsh Open, серйозно націлений виграти п'ятий титул та зрівнятись з досягненням шотландця Джона Хіггінса.

Зустріч у півфіналі між Ронні та Марком стала продовженням тривалого протистояння, що почалось у 1992 році, коли обидва гравці стали професіоналами. Вони можуть похвалитись 59 рейтинговими титулами на двох, 37 з яких має шестиразовий чемпіон світу Ронні О'Салліван, а 22 належить Марку Вільямсу. Ронні також має вагому перевагу в особистих зустрічах, і наразі лідирує з рахунком 32:8.

Не зважаючи на поразку у півфіналі Welsh Open, Вільямс залишився з втішним призом - місцем в Cazoo Players Championship, яке він забезпечив собі, вигравши в чвертьфіналі у Тома Форда.

Валлієць продемонстрував потужний старт, виконавши вражаючу серію в 73 очки в першому фреймі матчу. О'Салліван миттєво відповів брейком у 103 очки, відновивши паритет 1:1.

Наступні брейки в 77 та 54 очки допомогли Ронні вирватись вперед з рахунком 3:1 до перерви між сесіями. Коли гравці повернулись з 15-хвилинного відпочинку, вони зіграли 21-хвилинний п'ятий фрейм, у якому Вільямс припустився помилки, дозволивши О'Саллівану збільшити перевагу до 4:1.

Згодом Ронні О'Салліван виграв шостий фрейм, а брейком в 69 очок в наступному - забезпечив собі комфортну перемогу з рахунком 6:1.

image

"Коли знаєш, що можеш отримати прямий удар в обличчя, в тебе має бути найкращий захист. Він був здатний на це, наскільки я його знаю - він грає добре і вміє набирати очки серіями. Я змушений був бути напоготові і грав доволі потужно", - зазначив 45-річний О'Салліван. "Приємно вигравати будь-який турнір. Спогади, що в мене залишились про Рея Ріардона набагато важливіші ніж будь-який трофей, але також чудово отримати головний приз і передати привіт Рею. Я впевнений, він буде дивитися фінал по телебаченню в себе вдома. Джордан насправді сильний гравець. В нього гарний темперамент і він хороший матчевий гравець. Він чудово грав проти багатьох дуже сильних суперників. Я дивився його минулі матчі, він майстерно зіграв із Селбі, а це завжди важко. Я реально вражений тим, як він грає".