09 серпня 2020 дата публікації

Битва при Шеффілді. День десятий. Дін чи Рон? Баррі або Ніл?

Сьогодні у «Крусіблі» чотирма зустрічами закінчується друге коло чемпіонату світу.

Вже майже здобув перемогу над Мартіном Гоулдом Кайрен Вілсон (11:5), а ось у трьох інших зустрічах зовсім нічого не ясно. В тому числі і центральному матчі 1/8 фіналу Ронні О’Салліван – дін Цзюньху.

Лідер китайського снукеру не чим не поступається Ронні, шанси якого на загальну перемогу на турнірі, і без того дуже високі, стали просто захмарними після феноменальної перемоги над Тепчайєй Ун-Ну. Але з Діном «номер» з розгромом не вийшов. Всю зустріч суперники йдуть «нога-в-ногу». Перший фрейм бере Ронні, наступні три Дін, потім ще три – О’Салліван, і знов китаєць – 4:4 після першої третини гри.

Друга сесія за сценарієм повністю повторила першу. Знову починає Ронні, який вигражє фрейм на кольорових кулях. Потім Дін Цзюньху бере три фрейми поспіль, зробивши, до того ж, два сенчурі – 118 та 101 очко. І така сама відповідь від «Ракети» - три фрейми з брейками 90, 89 та 73 очки. І фінішна перемога Діна, яка повністю урівнює шанси перед сьогоднішнім дограванням – 8:8.

Майже так само розгортаються події і в зустрічі Баррі Хокінса з Нілом Робертсоном. Найбільшої переваги австралієць досяг на старті другої сесії – 6:3. Але відразу Хокінс знаходить відповідь – виграє чотири фрейми поспіль і виходить вперед – 7:6. Ще два фрейми – і попереду вже Ніл, 8:7. Нарешті, в 16-му фреймі Хокінс робить сенчурі 117 очок і в черговий раз зрівнює рахунок. 8:8 – вже через декілька хвилин продовження цієї захоплючої гри.

Справжнісінький тріллер розгортається у зустрічі Джеймі Кларка та Ентоні Макгілла. Після десяти фреймів Кларк мав величезну перевагу – 8:2. Але потім вже Макгілл бере п’ять фреймів поспіль. Події розгортались дуже повільно, і 16-й фрейм суперники просто не встигли зіграти у відведений час. Поки 8:7 – Кларк зберігає мінімальну перевагу.

А ось Кайрен Вілсон, який «завдяки» Ентоні Хемілтону проводить лише першу гру на чемпіонаті світу, розставив майже всі крапки над «і» в зустрічі з Мартіном Гоулдом. Два сенчурі – 113 та 109 очок, вісім півсотенних брейків, і 11:5 перед заключною сесією.

Напередодні визначились перші чотири чвертьфіналисти. На одну з головних подій чемпіоната претендує видатна зустріч Джона Хіггінса з Куртом Мафліном. Як відомо, Джон у 12-му фреймі зробив максимальний брейк – 11-й в історії «Крусіблу» та 10-й – у власній кар’єрі. Після 21-го фрейму Хіггінс вів перед – 11:10, але Мафлін, який зіграв кращий матч у житті, блискуче провів кінцівку. Брейки 80, 75 та 63 очки – і головна сенсація чемпіонату відбулась. 13:11 – норвежець чекає в чвертьфіналі на переможця протистояння Кларка з Макгіллом.

Ще в двох зустрічах могли відубутись гучні сенсації, але фаворити все ж таки втримались «на ногах». Марк Селбі у контровому фреймі зробив сенчурі 124 очки (третій в зустрічі) та переміг чудового зігравшого тайця Ноппона Сенгкхама. А діючий чемпіон світу Джадд Трамп, у важкій зустрічі, в котрій в нього мало що виходило, також зробив сенчурі у заключному фреймі. Правда, не у 25-му, а у 24-му. 13:11 – Трамп переміг Яня Бінтао, а глядачі запам’ятали камбек Джадда у середині зустрічі – з 2:5 до 9:5.

Нарешті, у ще одній рівній та нервовій грі, Марк Вільямс переміг Стюарта Бінема – 13:11.