05 листопада 2019 дата публікації

Champion of Champions. Робертсон перемагає Мерфі

В Ковентрі на Ricoh Arena в сьомий раз стартував турнір Champion of Champions.

Точніше сказати, в сьомий – у новітній історії та у відродженому вигляді. До цього турнір з такою назвою проводили двічі у 1978 та 1980 роках у Лондоні, а спонсором першого разу виступала знаменита англійська газета Daily Mirror.

В 1978 році було всього 4 учасники, а призовий фонд складав 4 100 фунтів, з яких дві тисячі отримав переможець, яким став діючий чемпіон світу Рей Ріардон. У фіналі валлієць переграв північноірландця Алекса Хіггінса з рахунком 11:9. Хіггінс був запрошений у якості переможця Мастерс. В півфіналах програли чемпіон Великобританії Петсі Феген та переможець Pot Black Дуг Монтжой. До речі, саме Монтжой переміг на Champion of Champions у 1980 році, після чого турнір взяв паузу на 33 роки.

І у 2013 році перший відроджений турнір виграв Ронні О’Салліван. З тих пір Champion of Champions – один з улюбленіших у Ронні. Він доходив до фіналу кожного з п’яти разів, коли брав участь, і тричі переміг. Лише у 2015 році Ронні кваліфікувався на Champion of Champions, але відмовився від участі. Ще три рази перемагали на турнірі Джон Хіггінс, Ніл Робертсон та Шон Мерфі, і саме два останні сьогодні грали у чвертьфіналі.

Але до цього і Нілу, і Шону ще треба було зіграти зустрічі 1/8 фіналу. Робертсон переміг з рахунком 4:0 Мартина Гоулда, але рахунок не відображає впертості боротьби. В третьому та четвертому фреймах австралієць перемагав лише у чорних кулях, зігравши складні кліренси.

Що до Мерфі,то він повів 3:0 з багаторазовою чемпіонкою світу Ріен Еванс, яка вперше приймала участь у Champion of Champions. І, до речі, Ріен дуже непогано себе проявила. Вона виграє у Мерфі три фрейми поспіль і зрівнює рахунок! Лише після цього Шон робить сенчурі 130 очок і оформлює перемогу.

У чвертьфіналі проти Робертсона Мерфі знову виграє три стартових фрейми. І знову суперник зрівнює рахунок! На відстані з четвертого по шостий фрейм Ніл зробив брейки 95, 90 та 100 очок. Шон виходить вперед ще раз – 4:3, Ніл знову зрівнює. Мерфі знову попереду – 5:4, і ще раз нічия – 5:5. Але в досить складній контрі кращим виявився Ніл Робертсон. 6:5 – у п’ятницю у півфіналі австралієць зіграє з переможцем пари О’Салліван/Вайт/Хіггінс/Бінем.