07 жовтня 2020 дата публікації

Championship League. Підсумки першого кола

В понеділок зустрічами в групах 31 та 32 нарешті закінчилось перше коло турніра Championship League, яке розтягнулось на три з гаком тижні.

Не всі вже, мабуть, пам’ятають, з чого все почалося, отже є сенс підвести деякі попередні підсумки.

128 гравців (а це весь мейн-тур за деякими окремими винятками та декілька аматорів) розбиті на 32 групи, за коловою системою визначали учасників другого етапу, в який виходили лише переможці цих саміх груп. Ті, кому перше місце зайняти не вдалось, отримували за друге місце в групі по 2000 рейтингових очок/фунтів стерлінгів, за третє – по одній. Останнє місце, навіть якщо учасник виграв одну зустріч, ні очок, ні грошей не приносило.

До Діна Цзюньху, який не реєструвався на цей турнір, згодом додались Ронні О’Салліван та Марк Вільямс, що знялись вже пізніше. Крім цього, ціла низка фаворитів не змогла подалати груповий етап – Ніл Робертсон, Стівен Магвайр, Янь Бінтао, Марк Аллен, Ентоні Макгілл, Курт Мафлін, Майкл Холт, Гері Вілсон, Лян Веньбо, Джек Лісовські, Меттью Стівенс, Алі Картер. Отже головними претендентами на перемогу виглядають ДжаддТрамп, Марк Селбі, Шон Мерфі, Кайрен Вілсон та Джон Хіггінс.

В другому колі Трамп грає в одній групі з Мілкінсом, Хокінсом та Деєм, Мерфі з Селтом, Дейлом та Чжоу Юелуном, Селбі – з Доттом, Маклаудом та О’Нілом, Вілсон разом з Кінгом, Гілбертом та Дональдсоном, Хіггінс – з Кларком, Фордом та Гоулдом. Звичайно, що за такою бліц-схемою можна очікувати будь-яких результатів.

Тим не менш, до другого кола не вийшов жоден аматор та жоден дебютант мейн-туру. З гравців, які не входять до топ-64 рейтингу, виграли групи лише Маклауд, Браун, Доерті, Кларк та О’Ніл.

Цікаво подивитись на виступи новачків мейн-туру. В цьому році, разом з Юліаном Бойком, їх десятеро. В груповому турнірі Championship League краще за інших зіграли Шон Меддокс та Чжао Цзяньбо, які зайняли другі місця та отримали по 2000 очок. Аарон Хілл, Гао Ян, Фарах Аджайб та Джеймі Вілсон, також як і наш гравець, стали в групах третіми. Нарешті, Пан Цзюньсу, Пітер Девлін та Бен Ханкорн зайняли останні місця, та очок не отримали. В цілому ж, в цьому році досить потужне поповнення мейн-туру. За перші два турніри лише Бен Ханкорн не встиг набрати очок, а Хілл, Пан Цзюньсу та Девлін зуміли дійти до третьго кола на European Masters, при цьому Хілл обіграв О’Саллівана, Пан – Хокінса, а Девлін – Марка Вільямса. Може це і є та «нова хвиля», на яку так чекає професійний снукер, і часткою її зможе стати наш Юліан Бойко?

Ну а поки чекаємо на 13 жовтня. В цей день о 21:00 Бойко в 1/64 фіналу Ehglish Open зіграє з Гері Вілсоном.