10 серпня 2020 дата публікації

Чемпіонат світу. Нічний прорив Ентоні Макгілла

В Шеффілді визначилась вісімка кращих гравців чемпіонату світу. Починаються чвертьфінали.

В центральній грі другого кола Ронні О’Салліван переміг Діна Цзюньху. «Ракета» набрала максимальну швидкість як раз на фініші цієї зустрічі, і у китайського гравця шансів не було. Два брейки поспіль в двох стартових фреймах – 87 та 73 очки, й Ронні відривається на два фрейми. Дін одну партію відігрує з брейком 88, але Ронні відновлює статус-кво: серія 60 очок і 11:9.

Після 15-хвилинної перерви доля зустрічі була вирішена в три підходи. Спочатку Дін зробив брейк 81 очко, після чого Ронні зіграв серії 117 та 93 очки. 13:10 – Ронні в 1/4 фіналу зіграє з Марком Вільямсом. В чвертьфіналі О’Салліван зіграє в 19-й раз – за цим показником він зрівнявся з рекордним показником Стівена Хендрі.

8:8 було й після двох третей у зустрічі Баррі Хокінса та Ніла Робертсона. Але заключний відрізок гри пройшов при повній перевазі Ніла Робертсона. Баррі вистачило лише на один фрейм, в якому він зробив сенчурі 114 очок, а решту часу домінував Ніл. Підсумок заключної частини зустрічі – 5:1 на користь Робертсона. 13:9 – в чвертьфіналі Робертсон зустрічається з Марком Селбі.

Мартін Гоулд непогано провів заключну частину зустрічі з Кайреном Вілсоном, вигравши чотири з шести фреймів. Але все було втрачено напередодні. Вілсон без зайвих пригод довів справу до перемоги – 13:9.

Можливо, деяку нестачу «екшну» у цих трьох зустрічах, сповна компенсували Джеймі Кларк та Ентоні Макгілл. Нагадаємо, друга третина зустрічі закінчилась за рахунку 8:7 на користь Кларка, але по ходу його перевага сягала шести фреймів – 8:2. При цьому в десятом фреймі між гравцями виник конфлікт через те, що Макгілл вирішив, що Кларк завадив йому нанести удар.

При дограванні пішла рівна гра. Макгілл зрівнює рахунок, Кларк виходить вперед, шотландець знову зрівнює, валлієць ще раз виривається на крок – 10:9. Далі Макгілл бере два фрейми поспіль, і нарешті він попереду – 11:10. Але тепер вже Кларк не тільки зрівнює рахунок, але й виходить вперед – 12:11. Драматичний 24-й фрейм заслуговує на окрему розповідь, але трохи згодом. Кларк зробив брейк 55 очок, але Макгілл «вигриз» перемогу на чорній кулі – 57:55. І після цього виграв контровий фрейм з рахунком 85:42 і вийшов-таки у чвертьфінал, де зіграє з Куртом Мафліним. Ну а поразка Кларка дозволила Фергалу О’Брайєну зберігти місце у мейн-турі і вже остаточно сформувала скалад професійного туру (про це докладніше згодом).