22 липня 2020 дата публікації

Чемпіонат світу. Після підготовки у Києві Каковський дає бій Вайту

Чемпіонат світу зі снукеру, в якому вперше прийме участь гравець з нашої країни, стартував.

Вже сьогодні о 15:30 за київським часом Юліан Бойко зустрінеться з Тор Чуан Леоном, а в перший ігровий день ми мали змогу оцінити рівень готовності іншого дебютанта чемпіонату світу і ще одного учасника тренувальних зборів у Києві росіянина Івана Каковського.

Петербуржець грав з великим шестиразовим віце-чемпіоном світу 58-річним Джіммі Вайтом. Каковський показав досить непогану гру, відзначився двома півсотенними брейками та чудовим кліренсом 47 очок, але, врешті-решт, програв з рахунком 3:6. Вайт більшу частину зустрічі не показував нічого визначного, багато помилявся, але в необхідний момент підсилив гру, зробив два поспіль брейки 50+ та здобув необхідний результат. Здалось, що незважаючи на п’ять зіграних у Києві зустрічей до шести перемог, Івану не вистачило саме досвіду гри на відносно довгу дистанцію.

Відразу двох гравців провели у наступне коло поляки. 16-річний Антон Ковальські дуже несподівано переграв англійського профі Девіда Ліллі – 6:4, а Каспер Філіпяк переміг з рахунком 6:3 валлійця Ендрю Педжетта, який повертається до мейн-туру у статусі чемпіона Європи. Міг бути польський тріумф повним, якщо б не поразка Адама Стефанова. Виграючи 5:4 у Тайлера Ріса, Адам поступився валлійському аматору в контровому фреймі, і тепер не тільки вибуває з чемпіонату світу, але й втрачає професійну ліцензію.

Окрім Ліллі та Стефанова програли ще три професіонали. Райлі Парсонс закінчив жахливий перший сезон у мейн-турі (жодної перемоги) нищівною поразкою від віце-чемпіона Європи среди юнаків Хайдена Стеніленда – 1:6, китаєць Си Цзяху програв 2:6 шотландському екс-профі Россу Муїру, а здобувший напередодні професійну ліцензію Аллан Тейлор розтрощив іранця Сохейла Вахеді – 6:1.

Ешлі Хьюджілл, який переміг Юліана Бойка у фіналі WSF Open, поступився китайцю У Іцзе, який, незважаючи на виграний минулого року чемпіонат світу серед юніорів, поки так і не дістався мейн-туру. Рахунок зустрічі – 6:4 на користь У.

Видатний камбек здобув валлієць іранського походження Кішан Хірані. Поступаючись 1:5 Робіну Халлу, Хірані зумів взяти п’ять фреймів поспіль і вирвати загальну перемогу. Ще в двох контрових фреймах Род Лоулер переміг Росса Балмена, а наш знайомий Джеймі О’Ніл – Олівера Брауна. З трьох сенчурі першого дня два були зроблені у зустрічі китайця Чень Фейлуна (109) з ірландцем Аароном Хіллом (101). Чень переміг з рахунком 6:2. Ще один сенчурі зробив Си Цзяху, який, як вже було сказано, поступився Россу Муїру.

А першими вийшли до другого кола чемпіонату світу марокканець Амін Амірі та німець Лукас Клекерс. Їх суперники, відповідно Хамза Акбар з Пакистану та англієць Сідні Вілсон знялися з турніру.

І на цьому все. Через дванадцять з половиною годин Бойко грає з Тором.