22 вересня 2020 дата публікації

Чемпіонат України. Фінал парних чемпіонів

Денис Хмелевський та Любов Жигайлова стали чемпіонами України по снукеру.

Обидва – вперше. Чемпіонат закінчився сьогодні в київському БК «Лідер».

Після групових турнірів беззаперечним фаворитом чоловічого чемпіонату вважався Антон Казаков. 15-річний дніпрянин виграв титул у минулому році, та був сповнений бажання повторити цей результат, тим більше за відсутності Юліана Бойка, Сергія Ісаєнка та Владислава Вишневського.

Антон розпочинає плей-оф з перемоги над Дмитром Осипенко – 2:0, після чого виходить до чвертьфіналу на Сергія Петраша. Дворазовий чемпіон України останній час не демонстрував високих результатів, але гру з Казаковим провів дуже сильно. По ходу гри Сергій вигравав 2:1, але все після багатьох цікавих пригод вирішувалось на чорній кулі у контровому фреймі. Не без втручання долі Антону все ж таки вдалось вирвати перемогу.

У півфіналі Казаков зустрівся з 14-річним львів’янином Кирилом Байдалою. На шляху до нагороди Кирило подолав Данило Волошинова, Георгія Петрунька та Владислава Хіміча – чудове досягнення. Гра між двома юними зірочками українського снукеру приносить перемогу Казакову – 3:1.

В іншому півфіналі зустрілись лідер українського пулу Віталій Пацура та Денис Хмелевський, який вже декілька місяців наполегливо тренується в «Лідері» під керівництвом Андрія Шульги. Були в українському снукеру часи, коли сильні пулісти почували себе фаворитами на снукерних турнірах. Але зараз вже зрозуміло, що саме снукерна підготовка вирішує все. Отже і зараз Хмілевський переміг чемпіона Європи зі снукеру з рахунком 3:1.

Фінал. Казаков – Хмелевський. Інтрига підсилуюється тим, що зовсім недавно Антон та Денис в парі стали чемпіонами України, а тепер опинились по різні сторони снукерного столу.

Перший фрейм з перевагою лише в 10 очок бере Денис. Антон з брейками 58 та 37 виграє другий, з брейком 44 – третій. Але після цього Хмелевський виграє три фрейми поспіль, кожного разу в напруженій боротьбі на кольорових кулях, перемагає у зустрічі 4:2, та стає чемпіоном України тепер і в особистому заліку.

На турнірі було зроблено дев’ять півсотенних брейків, з них шість, в тому числі два кращих – 78 та 74 очки на рахунку Антона Казакова.

Жінки розігрували чемпіонський титул в четвертий раз. На минулих трьох чемпіонатах перемагали Вікторія Нагорна, Катерина Половинчук та Марія Бучарська (Ісаєнко). Марія – найсильніша снукеристка країни цього разу участі в турнірі не приймала, за її відсутності фаворитками серед вісімки учасниць були Нагорна, Любов Жигайлова та Маргарита Лісовенко. У півфіналах Жигайлова перемогла Нагорну, Лісовенко – Богдану Соломку. Фінал приніс перемогу Любові Жигайлової над Маргаритою Лісовенко – 2:1