20 листопада 2019 дата публікації

Чемпіонат Великобританії: Трамп, Ронні та всі інші

Відбулось жеребкування двух чергових рейтингових турнірів – чемпіонату Великобританії та Scottish Open.

На чемпіонат Великобританії, який пройде в Йорку з 26 листопада по 8 грудня зареєстрвались всі гравці мейн-туру за винятком австралійця Стіва Міфсада. Його замінив ірландець Стів Балмен, який буде єдиним аматором на цьому турнірі. На Scottish Open, окрім Міфсада, не зіграє Марк Вільямс. Дворазовий чемпіон світу в цьому сезоні вирішив пропустити вже третій турнір Home Nations. Місця Вільямса та Міфсада в сітці займуть шотландські аматори Майкл Коллумб і Гері Томсон.

Призові фонди продовжують зростати, і якщо в минулому році чемпіон Великобританії отримав 170 000 фунтів стерлінгів, то в цьому – вже 200 000.

Два роки поспіль нема рівних на чемпіонаті Великобританії Ронні О’Саллівану, який здобув вже чотирнадцять перемог поспіль. Останній раз Ронні програвав на другому за значенням турнірі світового снукеру 4 грудня 2016 року в фіналі Марку Селбі. Після цього лише перемоги з загальним рахунком фреймів 92:37, і лише дві контри – з Акані Сонгсермсавадом у 2017 році та Кеном Доерті у 2018-м.

По титулах, здобутих на чемпіонатах Великобританії Ронні вже, як і на Мастерс, випередив великих попередників Стіва Девіса та Стівена Хендрі. Загалом у Ронні вже 19 титулів так званої «Потрійної корони» (чемпіонат світу-Мастерс-чемпіонат Великобританії). І це вже на один більше, ніж у Стівена Хендрі. Нагадаємо також, що на рахунку Ронні О’Саллівана вже 36 рейтингових титулів – стільки ж, скільки й у Стівена Хендрі, і наступна перемога стане рекордною.

В першому колі Ронні грає з 18-річним ірландським аматором Россом Балменом. Далі – переможець пари Сем Крейгі/Тянь Пенфей.

Головним конкурентом О’Саллівана буде, звичайно, Джадд Трамп. Набравший феєричний хід діючий чемпіон світу перемагав на чемпіонаті Великобританії лише в 2011-м. В цьому році Трамп вже виграв чемпіонат світу та Мастерс, перемога в Йорку дозволить Джадду зробити те, що до нього вдавалось лише Стівену Хендрі: виграти в один рік всі три турніри «Потрійної корони». Великий шотландець робив такий видатний хет-трік двічі: у 1990 та 1996 роках. У Джадда Трампа є серйозний шанс повторити це досягнення.

У стартовій зустрічі суперником Трампа буде марокканський дебютант мейн-туру Амін Амірі. Відверто кажучи, у марокканця примарні шанси взяти хоча б один фрейм. В 1/32 фіналу на цю пару виходить переможець зустрічі Кен Доерті/Мей Сівень.

Букмекери досить слушно вважають Трампа головним фаворитом – 3,5/1. Ронні другий – 4,5/1. Складуть конкуренцію Ронні з Джаддом, які зможуть зустрітися між собою лише у фіналі, Ніл Робертсон, Шон Мерфі та, може бути, Марк Селбі. Перемога когось за межами цієї п’ятірки стане гучною сенсацією.

Scottish Open розпочнеться наступного дня після чемпіонату Великобританії та, ймовірно, стане можливостю трохи відігратися для тих, кто не дуже яскраво проявить себе у Йорку.

Сітки турнірів на сервісі Снукершот:
Чемпіонат Великобританії
Scottish Open.