03 березня 2020 дата публікації

Чергова перемога Трампа: п'ята в сезоні, шістнадцята в кар'єрі

Джадд Трамп виграв п’ятий рейтинговий турнір в сезоні та наздогнав по цьому рекордному показнику Стівена Хендрі, Ронні О’Саллівана, Діна Цзюньху та Марка Селбі. Наступна перемога (а до кінця сезону Джадд має ще три спроби) зробить чільного чемпіона світу одноосібним лідером за цим показником.

Янь Бінтао, 20-річна зірка що сходить китайського та світового снукеру, вже своїм виходом до фіналу вирішив чимало завдань: гарантував участь у заключному турнірі CORAL – чемпіонаті туру за участі вісімки кращих гравців сезону, увійшов до топ-16 світового рейтингу та майже забезпечив собі виступ у «Крусиблі» без кваліфікаційного відбору. У своєму юному віці Янь виграв вже чимало – чемпіонат світу серед аматорів (у 14 років), командний Кубок світу, один рейтинговий турнір (Riga Masters). Але збільшити колекцію титулів, незважаючи на блискуче проведений чемпіонат гравців, йому не вдалось. Трамп не дав.

Янь непогано почав фінал, і вже у першому фреймі повинен був перемагати. Трампу вже був потрібен снукер на одній червоній кулі, і Джадд його знайшов. Янь не зміг розв’язати завдання, поставлено суперником, помилився та ще два фрібол. Кліренс Джадда – 1:0. Але Бінтао зміг виграти другий фрейм і зрівняти рахунок. Як з’ясувалось згодом – перший та останній раз у зустрічі. Протягом наступних п’яти фреймів Трамп робить сенчурі 122 та три півсотенних брейки й доводить рахунок до 6:1. Янь Бінтао закнічує першу сесію брейком 95 очок, наступну починає серією 77, потім виграє ще один, вже третій поспіль фрейм, але на цьому все й закінчується. Починаючи з 11-го фрейма Трамп вже нічого не віддав суперникові. Ще один сенчурі – 108 очок, ще два брейки 50+ - 68 та 60, і Джадд виграє фінал – 10:4. До речі, восьмий поспіль на рейтингових турнірах. Загалом же, це шістнадцята рейтингова перемога Джадда Трампа.

Попереду в цьому сезоні ще Gibraltar Open, чемпіонат туру та, звичайно, чемпіонат світу. А найближчі чотири дні у Лестері будуть визначати переможця цьогорічної Ліги чемпіонів. До речі, Трамп тричі вигравав цей турнір, і цього року знов претендує на перемогу. Він, разом з Нілом Робертсоном, Гері Вілсоном, Ентоні Макгіллом, Скоттом Дональдсоном та Стюартом Бінемом вже потрапив до фіналу, який пройде в середу та четвер. А поки в Лестері визначають переможця останньої, сьомої відбіркової групи. Після першого дня лідирує Марк Вільямс – три перемоги в чотирьох зустрічах. На рахунку Джона Хіггінса та Грема Дотта по дві перемоги і одній поразці. Деід Гілберт має дві перемоги з чотирьох можливих, Лю Хаотянь та Роберт Мілкінс – по одній з трьох, Ріккі Волден – одну з чотирьох.