04 червня 2019 дата публікації

Четвертого червня

Четвертого червня в англійському Вігані завершується QSchool-2019.
Визначаться імена ще восьми переможців, що отримають місця в мейн-турі на два найближчих сезони (2019/2020-2020/2021). Окрім чотирьох гравців, які стануть сильнішими в третьому турі, професіоналами стануть ще четверо за рейтингом, який включає в себе результати всіх трьох турів.
Один лауреат вже відомий. Мейн-тур поповниться 16-річним китайцем. Си Цзяху хоча і не потрапив до четвірки на жодному турі (в третьому турі поступився в четвертому колі – 1/16 фіналу Александру Урсенбахеру), але за сумою виступів став недосяжним для конкурентів. Вихід до п’ятого, шостого да четвертого кола забезпечив Си Цзяху 53-ма очками.
Другим в рейтингу йде співвітчизник й одноліток Си Лей Пефань. Як і Си, він програв у четвертому колі третього туру Баррі Пінчесу, але, не відміну від Си Цзяху, ще не гарантував собі професійнц ліцензію. Конкуренти наступають на п’яти. Місця з третього по шосте в рейтингу займають гравці, що продовжують боротьбу у третьому турі. Це наш знайомий Біллі-Джо Касл, який обіграв Юліана Бойко в контрі у другому турі, 17-річний ірландець Росс Балмен, та відомі англійські екс-профі Енді Хікс та Пітер Лайнс. Не втратив теоретичних шансів попасти за рейтингом в мейн-тур німець Лукас Клекерс, що йде сьомим.
Юліан Бойко зараз з 23-ма очками посідає в рейтингу 60-то сходинку і впевнено попадає у челлендж-тур. Щоб зрозуміти вагомість цього досягнення, відмітимо, що позаду Бойка зайняли місця півтора десятки гравців з досвідом гри у мейн-турі.
Тепер подивимось, хто претендує на вихід до мейн-туру за підсумками третього туру.
 

В боротьбі за першу ліцензію 48-річному ветерану мейн-туру з Англії Баррі Пінчесу протидіють три молодих гравці – 21-річний співвітчизник Шейн Касл, з яким Пнічес зіграє у 1/8 фіналу, 22-річний китаєць Лон Цзехуан та 19-річний ірландець Фергал Куінн. Лон та Куінн грають між собою, переможець у вирішальному матчі зустрінеться або з Пінчесом, або з Каслом. Спробуємо поставити на китайського гравця.
Два діючих профі – Алан Тейлор та Біллі-Джо Касл, відомий мальтійський ветеран Алекс Борг, та 17-річне відкриття QSchool з Англії Кайден Брайерлі – таке коло претендентів ще на одну ліцензію. Виходячи з того, що Каслу вигравати вже не потрібно, достатньо буде взяти один фрейм у юнака Брайерлі, фаворитом в цій четвірці є Алан Тейлор.
Дуже серйозна конкуренція в боротьбі за третю ліцензію. Тут також два діючих професіонали – Александр Урсенбахер та Пітер Лайнс, та ще два екс-профі – Фан Сюнмань та Зак Суреті, якого, як ми пам’ятаєм, у другому турі обіграв Бойко. Чим все закінчиться – сказати вкрай важко, наш фаворит – Урсенбахер. Лайнс в разі виграша у Суреті виходить в мейн-тур за рейтингом, незалежно від результату заключної гри.
Англійський профі-ветеран Енді Хікс виглядав би фаворитом в боротьбі ще за одне місце в турі, але справа в тому, що йому, вирогідно, достатньо буде просто виграти три фрейми в п’ятому колі у 24-річного австралійця Райана Томерсона, і він вийде в мейн-тур за рейтингом. В цій же частині сітки 17-річний ірландець Росс Балмен та 37-річний гравець з Китаю Ян Кінтянь, який грав у мейн-турі один сезон в 2003/2004 роках. Ситуація ще непередбачуваніша, ніж попередня за участю Урсенбахера та Лайнса, але спробуємо поставити на Росса Балмена.
І вже за декілька годин найсильніший за всі часи проведення і найважливіший для України QSchool відійде в історію.