15 березня 2020 дата публікації

Чвертьфінал Бойка, максимум Казакова

Юліан Бойко вийшов до чвертьфіналу чемпіонату Європи зі снукеру «6-red».

Це був дуже яскравий день, один з тих, які війдуть в історію українського снукеру. Кількість та якість перемог вкупі з міццю суперників, над якими вони були отримані стали щеодним кроком на шляху входження України до числа найбільш розвинутих європейських снукерних країн. З самого ранку «вибухнув» Антон Казаков. Вже в першому фреймі зустрічі проти Крістіана Хельгасона – відомого та досвідченого ісландського екс-профі Антон робить брейк 75 очок. Відразу після розбою ісландця. Максимум! Перший в історії українського снукеру. Поки що в форматі «6 червоних», але дуже швидко прийде той час, коли наші зіграють і 147. На цьому Казаков не зупинився, і просто розтрощив могутнього суперника, зробивши в четвертому фреймі ще один класний брейк – 72 очки. В підсумку – 4:0. В паралельній грі Юліан Бойко не два жодного шансу Родіону Юдіну – також 4:0 менше, ніж за годину. Ще зовсім недавно Юдін у статусі зірки приїздив до Києва та вигравав Кубок Незалежності. Але як вже багато змінилось за останні пару років.

Наступне коло. Бойко знову громить суперника. 4:0 з досить відомим фінном Хейккі Нівою. Суперник за чотири фрейми набрав лише 40 очок, Юліан у другому фреймі зробив серію 42. А осб Казаков та Владислав Вишневський в цьому колі (1/16 фіналу) програли. Антон зустрівся з валлійцем Тайлером Рісом. Вже перший фрейм завдав невдалу для нас лінію на цю гру. Антон після розбою суперника відразу починає атаку, робить 20 очок, але помиляється, і Тайлер виграє фрейм у підхід. Після трьох фреймів рахунок був вже 0:3. Казаков два фрейми зміг відіграти, але поразка в шостому поставила крапку в цій зустрічі. 2:4 – Антон Казаков вибуває з турніру, де зробив найвищий брейк.

Вишневський по ходу поступався шотландцю Ліаму Грему 1:3, зміг зрівняти рахунок, зробивши у шостому фреймі брейк 51 очко, але у контрі все ж таки програв – 24:35.

Третя за день зустрічі стала найважчою для Юліана Бойка. Це при тому, що суперник видався ну зовсім не сильний. Цього північноірландця Стівена Бреді ще два роки тому на чемпіонаті Європи обігрував Казаков, і не видно було, що з тих пір Бреді став ліпше грати. Але Юліан припустився багатьох помилок, намагаючись забити будь-яку кулю. Спочатку просто подарував супернику один фрейм, потім другий. Один фрейм Бойко відіграв, та при рахунку 1:3 ситуація стала критичною. Але, врешті-решт, Юліан виграє три фрейми поспіль і перемагає суперника. 4:3 – зустріч з розряду «переміг, і слава богу, їдемо далі». А у чвертьфіналі завтра о 12:00 на Юліана чекає гра з потужним французьким снукеристом Бріаном Ошойські. В інших зустрічах славетний валлійський ветеран Даррен Морган грає з 13-річним віце-чемпіоном світу U16 угорцем Булчу Ревешем, англієць Марк Ллойд – з шотландем Гері Томсоном, а в бельгійському дербі зустрінуться Жульєн Леклерк та Даан Лейсен.