23 вересня 2020 дата публікації

COVID European Masters

Головную і, на жаль, неприємною подією другого дня Europeam Masters стала коронавірусна тема.

Вперше в історії снукеру так би мовити з медичних причин з турніру було знято відразу п’ять гравців.

При чому лише два – Гері Вілсон та Деніел Велш тому, що отримали позитивний тест на COVID-19. А ще трьох – Майкла Вайта, Елліота Слессора та Девіда Ліллі зняли тому, що вони спілкувались з «захворівшими». Реалії безумного світу…Без гри у друге коло пройшли Ронні О’Салліван, Марк Селбі, Девід Гілберт, Джеймс Кехілл та Дуен Джонс.

Кращу гру дня видали Шон Мерфі та Лян Веньбо. Перший фрейм за Ляном. Потім Мерфі бере три фрейми поспіль, зробивши сенчурі 105 очок. У п’ятому фреймі Шон набрав 35 очок, після чого в грі все зімінилось. Лян робить брейк 85 очок, потім 90 в наступному фреймі і ще дві серії – 68 та 59 очок в сьомому. І це 4:3 на користь Ляна Веньбо. Більше того, у восьмому фреймі китайський гравець зробив ще один брейк 50 очок і вигравав 55:0! Але за крок від прірви Шон грає кліренс 64 очки та зрівнює рахунок – 4:4! В контровому фреймі Лян знову повинен був вигравати. Але при рахунку 55:34 на всіх кольорових кулях Лян Веньбо робить вирішальну помилку, після чого Шон Мерфі збирає вирішальний кліренс. 5:4 – перемога Шона Мерфі.

Досить несподівано до другого кола пробився 16-річний польський аматор Антон Ковальські, який переміг Шона Меддокса – 5:3. В наступному колі Ковальські зіграє з Томом Фордом, перемігшим 5:2 Марка Кінга.

Чжоу Юелун з великими труднощами, програючи по ходу 2:4, переміг-таки Олександра Урсенбахера. А ось співвітчизник і майже одноліток Чжоу Чжао Сіньтун також в контровому фреймі поступився ветерану Найджелу Бонду. При чому за тим же самим сценарієм: 4:2-4:5. На рахунку Чжао Сіньтуна найкращий брейк турніру – 139 очок. Ще два китайці з однаковим рахунком програли шотландцям: Чан Біню – Стівену Магвайру, Ло Хунхао – Ентоні Макгіллу. Сотий сенчурі в кар'єрі зробив повернувшийся до мейн-туру Джеймі Джонс. 

В третій день турніру дограють зустрічі першого кола та розпочнуть друге.

А тим часом привітати Юліана Бойка з днем нарождення прийшов сам Стівен Хендрі.