22 лютого 2021 дата публікації

Давид і Голіаф. Фінал Welsh Open 2021

У фіналі BetVictor Welsh Open, який відбувся в Celtic Manor Resort, зустрічались 81 номер світового рейтингу Джордан Браун та шестиразовий чемпіон світу Ронні О’Салліван.

Північний ірландець Браун, який вибув з туру і змушений був працювати на автозаправці лише три роки тому, змагався в своєму першому рейтинговому фіналі. На відміну від його славетного суперника, О’Саллівана, який грав матч за титул в рейтинговому турнірі 57 раз у своїй кар’єрі.

Джордан виглядав спокійним та стриманим на початку матчу, лідируючи після перших двох фреймів з рахунком 2:0. Брейком у 74 очки О’Салліван виграв свій перший фрейм у матчі, до того як Браун зіграв серію 78 і зробив рахунок 3:1 до середини сесії.

image

Коли гра відновилась після 15-хвилинної перерви, неймовірна серія 108 допомогла Брауну збільшити перевагу до 4:1. «Ракета» стрімголов повернувся в гру з брейками 135 та 121, скоротивши відставання до одного фрейму.

Однак, Браун карколомно виграв останній фрейм першої сесії, забезпечивши собі комфортну перевагу у два фрейми.

На початку вечірньої сесії О’Салліван грав на рівних, але здобув перший фрейм на рожевій, перед тим як серією в 68 очок відновив паритет 5:5 у наступному. Потім О’Салліван вперше за матч  вийшов вперед, але Браун виграв 12й фрейм і зрівняв рахунок - 6:6 до середини заключної сесії.

image

Гравці обмінялись наступними двома фреймами після останньої перерви в матчі. В 15 фреймі О’Cалліван першим отримав можливість на брейк, але не використав її повністю – він не забив рожеву кулю та зупинився на позначці у 25 очок, демонструючи глибоке розчарування. Браун скористався залишеним йому шансом і зробивши серію у 56 очок опинився у фреймі до перемоги.

Програючи 7:8, О’Салліван чудовим сенчурі у 119 очок перевів фінал до вирішального фрейму, в якому Браун не знітився, а холоднокровно виконавши брейк у 74 очки здобув титул.

image

«Це неймовірно перемогти найкращого гравця всіх часів в рейтинговому фіналі. Для мене було за честь просто грати з ним» - сказав після перемоги 33-річний Браун. «У мене сьогодні був дуже спокійний настрій на гру. Я не надавав значення тому, хто саме був моїм суперником. Якщо тільки думаєш, що граєш з Ронні, замість того, щоб фокусуватися на кулях, це може дуже завадити. У мене була стратегія фокусуватися на моїй власній грі і це спрацювало. 

Я дуже пишаюся, що я північний ірландець, який наслідує тих гравців, які перемагали до мене і це абсолютна мрія, що здійснилася.

Це фантастично бути серед топ гравців на Players Championship. Це так багато вартує для мене. Вважаю, що я багато чого довів сьогодні тим, що я зробив і як тримався при цьому. Я впевнений, що довів гравцям професійного туру та вболівальникам, які сьогодні дивились фінал вдома, що я можу грати на найвищому рівні».

Після сенсаційної поразки Ронні О’Салліван зазначив: «Я насолоджувався кожною миттю фіналу сьогодні, це був фантастичний матч. Я поважаю Джордана, він класний хлопець. Я щиро радію його перемозі. Він – фантастичний гравець. Тому що я добре грав сьогодні і небагато хто може обіграти мене, коли я добре граю. Але він це зробив і він справжній гравець».

Снукерист з Антріма був аутсайдером у букмекерів з коефіцієнтом 750 до 1, коли з’явився на турнірі минулого тижня. Це стало рекордним показником перед початком змагань для переможця рейтингового турніру за всю історію снукеру. Перемігши, він поклав у кишеню £70,000 головного призу, а також здійняв над собою Трофей Рея Ріардона.

Браун – четвертий гравець із Північної Ірландії, який здобув рейтинговий турнір, слідом за Алексом Хіггінсом, Денісом Тейлором та своїм близьким товаришем Марком Алленом.

Займавши 81 місце у світі перед турніром, Браун став гравцем з найнижчим рейтингом, який отримав трофей з часів Дейва Харольда , який у 1993 році переміг на Asian Open. Харольд був на той час 93 у світовому рейтингу.

33-річний снукерист тепер прямує в Мілтон-Кінс на Cazoo Players Championship, де цього тижня змагатимуться 16 топ гравців. Він зустрінеться з чотириразовим чемпіоном світу Джоном Хіггінсом.

Ронні О’Салліван, чотириразовий переможець Welsh Open, втратив можливість повторити рекорд Джона Хіггінса – виграти п’ять титулів на цьому турнірі. Шестиразовий король Crucible також прямує в Мілтон-Кінс, де зіграє з Діном Джуньху в першому раунді Players Championship.

Статтю створено за матеріалами WST.TV