26 вересня 2020 дата публікації

Дебютанти зупиняються у 1/8 фіналу. Далі - тільки суперзірки

В англійському Мілон-Кінсі на European Masters визначились чвертьфіналісти.

Вісімка кращих пробилась до фінальної стадії внаслідок непердбачуваних зустрічей 1/16 та 1/8 фіналу.

В 1/16 фніалу – першому п’ятничному колі, продовжували перемагати дебютанти мейн-туру. Аарон Хілл після перемоги над Ронні О’Салліваном виграв також і у Меттью Стівенса – 5:3. Пітер Девлін в контровому фреймі дотиснув Джо О’Коннора, а китаєць Пан Цзюньсу несподівано виграв у Баррі Хокінса. При чому Хокінс повів 2:0, але потім Пан взяв п’ять фреймів поспіль, з них чотири – з півсотенними брейками. Окрім Пан Цзюньсу Китай провів до 1/8 фіналу також Діна Цзюньху, який вирвав перемогу у співвітчизника Лю Хаотяня – 5:4 та Яня Бінтао внаслідок впевненої перемоги над Дуеном Джонсом – 5:1. А ось Чжоу Юелун програв Шону Мерфі, який провів дуже сильну зустріч – два сенчурі та три півсотенних брейки.

Джексон Пейдж примудрився на такій відносно невеличкій дистанції зробити відразу сенчурі 130 очок та шість (!) брейків за 50 очок. Це принесло перемогу валлійцю над Лукой Бреселем – 5:3. Двічі для перемоги у фреймі Пейдж робив по два півсотенних брейки.

Джадд Трамп здолав 5:1 Майкла Холта, та найбільш увагу викликав випадок з Марком Девісом. В нього вкрали кий і він знявся з турніру, не вийшовши на гру з Марком Селбі. Джон Парріс, майстер, києм якого грає Девіс вже зробив заяву про те, що зробить новий кий тому, хто знайде та поверне кий Марку Девісу.

 Стадія 1/8 фіналу все ж таки стала останньою для всіх новачків туру. Аарон Хілл поступився Яню Бінтао – 1:5, Пан Цзюньсу взяв два фрейми у Ніла Робертсона (але при цьому встиг зробити сенчурі 129 очок), а Пітер Девлін програв 3:5 Мартіну Гоулду. На цьому дуже успішна кампанія дебютантів на European Masters, яка принесла відразу трьом гравцям по  6 000 рейтингових очок, завершена.

Джадд Трамп з чотирма півсотенними брейками розгромив Джексона Пейджа – 5:0. Кайрен Вілсон та Ентоні Макгілл зустрілись вперше після вікопомного півфіналу чемпіонату світу. Знов, але вже з великою перевагою переміг Вілсон – 5:2. Шон Мерфі в контрі вирвав перемогу у Тома Форда а Дін Цзюньху з перевагою в три фрейми переміг Марка Аллена. Але головною прикрасою дня стала гра між Стюартом Бінемом та Марком Селбі. Бінем починає з заходу на максимум (14 червоних – 14 чорних), потім робить ще один сенчурі й після п’яти фреймів перемагає 4:1. Але потім видатний майстер камбеків робить свою справу. Селбі в шостому фреймі грає сенчурі 114 очок, потім ще три півсотенних брейки, виграє чотири фрейми поспіль та здобуває перемогу – 5:4.

В суботу на European Masters знову два кола. В 1/4 фіналу що не гра, то з приставкою «супер». Трамп зустрічаєься з Вілсоном, Робертсон з Мерфі, Дін – з Селбі, Янь Бінтао – з Гоулдом. Попри велику кількість несподіванок до пізньої стадії дішли тільки головні фаворити (за виключенням хіба тільки Гоулда). Ну а ввечері відбудуться півфінали. Фінал – у неділю.