05 лютого 2020 дата публікації

Дев'ятий челлендж. Перший "післямальтійський"

15-16 лютого у валлійському Лланеллі в академії снукеру славетного Террі Гріффітса відбудеться 9-й турнір Челлендж-туру.

Дев’ятий та особливий. В першу чергу, для українських прихильників снукеру. Це буде перший турнір Юліана Бойка після мальтйського тріумфу. Після того, що відбулося на Мальті, ми вже по іншому сприймаємо і оцінюємо реальність. Ті суперники, які ще місяць тому вважалися «непереможними», а їх рівень гри здавався «захмарним», тепер сприймаються як звичайні гравці, яких можно і, більш того, треба перемагати. Після перемог над О’Салліваном (нехай поки над Шоном) і компанією, екс-профі Зак Суреті з Полом Девісоном (а саме з переможцем їх зустрічі грати в Лланеллі Юліану) вже не вважаються навіть фаворитами в грі з Бойко. Дивіться самі.

 

Пол Девісон. Англія. 48 років. Дев’ятнадцять сезонів в мейн-турі (з 1992 року з перервами). Вісім разів вибував з мейн-туру, сім разів повертався. Має прізвиська «Сніжок» та «Мужлан». Найвищий рейтинг – 70. Кращий результат – 1/8 фіналу Riga Masters. Кращий брейк – 144 очки. Загальна сума призових – 153 217 фунтів стерлінгів.

Зак Суреті. Англія. 28 років. Три сезони в мейн-турі (2014/15-2016/2017). Найвищий рейтинг – 79. Кращий результат – 1/16 фіналу China Open. Кращий брейк – 133 очки. Загальна сума призових – 21 268 фунтів стерлінгів.

Ну і що? Страшно стало? Сподіваюсь, що зовсім ні. Юліану так точно. Треба грати та перемагати. Новий «постмальтійський» статус цього вимагає.

У загальному рейтингу Челлендж-туру Юліан Бойко посідає наразі 31-у сходинку, маючи в активі 700 очок (вже враховані очки за прохід без гри першого кола 9-й туру). Мета – потрапити до десятки найсильніших, які у плей-оф визначать володаря другої професійної ліцензії (перша дістанеться лідеру рейтингу по сумі 10 турів, на неї Бойко вже не претендує – там головні претенденти Ендрю Педжетт та Лукас Клекерс). Від десятого місця Юліана наразі відділяє 1300 очок. За перемогу на турнірі дають 2000 очок, за вихід в фінал – 1000. До кінця сезону залишилось зіграти 9 та 10 тур, та ще дограти 5-й, той що не діграли з-за дощу. Отже, два фінали або одна перемога – і Бойко має шанси потрапити до чільної десятки. Після Мальти це вже зовсім не виглядає неймовірним.