17 вересня 2020 дата публікації

Девід Гілберт: кращий серед рівних

П’ятий день Championship League відмітився найзаепеклішою боротьбою, що точилась в 21-й першій групі. До останнього сперечались за перше місце Лю Нін та Девід Гілберт.

Гілберт розпочав турнір перемогою з рахунком 3:1 над ірландським дебютантом мейн-туру Аароном Хіллом. В іншій зустрічі розійшлись миром китайці Лю Нін та Сюй Си. Другий тур – тепер вже Лю Нін перемагає 3:1 Хілла, а Гілберт грає унічию з Сюй Си. Перед останнім туром шанси на перемогу мають три гравці, при чому Сюй Си, на рахунку якого два очки, почувався себе досить впевнено – йому було треба переграти аутсайдера Хілла «всуху», та чекати на нічию у зустрічі Гілберта з Лю Ніном. І Сюй розпочав виконання цього завдання, вигравши перший фрейм – 1:0. Але потім юний ірландець забирає три фрейми поспіль, здобуває першу перемогу у професійній кар’єрі та піднімається на третє місце.

А потім до столу виходять Гілберт та Лю Нін. Перший фрейм бере Гілберт, Лю Нін відповідає двома. Все вирішується в заключному фреймі. Гілберт робить брейк 77 очок і зустріч закінчується з рахунком 2:2. Гілберт з Лю Ніном здобувають по п’ять очок при однаковій різниці фреймів. Але організтатори на такий випадок приготували ще один показник – це місце в рейтингу. І саме за рейтингом Гілберт посідає перше місце в групі і виходить до наступного кола.

А в групі під номером 10 все було досить нескладно. Китаєць Чжао Сіньтун в першій зустрічі виграв 3:0 у аматора Олівера Брауна, у другій 3:1 у Найджела Бонда і, з огляду на те, що Ліам Хайфілд обидві гри з цими ж суперниками звів до нічиєї, все скінчилось. В заключній грі Сіньтун програв Хайфілду 0:3, але це вже ні на що не впливало.