09 грудня 2019 дата публікації

Дін - чемпіон. Десять років по тому

Два видатних гравці, один з которих не перемагав на рейтингових турнірах більше, ніж два роки, а інший – без малого сім, зустрілись у фіналі чемпіоната Великобританії.

Турніра, який видався найнесподіванішою подією у професіональному снукері за останні кліька років. Нагадаю, що уже у першому колі поступився Едену Шараву Шон Мерфі. У другому програв Майклу Вайту Марк Вільямс. У 1/16 вилетів після поразки від Найджела Бонда Джадд Трамп. В 1/8 фіналу покинули Йорк Ронні О’Салліван, Марк Селбі та Ніл Робертсон.

Натомість, йшли та йшли угору Дін Цзюньху, який двічі перемагав на Юкей, але останній раз десять років тому, та Стівен Магвайр, на рахунку його тріумф на чемпіонаті Великобританії 15-річної давнини.

Дін у 1/4 та 1/2 фіналу показав, хто у китайському «домі» господар, жорстко перемігши Ляна Веньбо та Яня Бінтао. Обох – з рахунком 6:2. А Магвайр у півфіналі видав, можливо, найкращу гру у кар’єрі, буквально «знищивши» Марка Аллена. Брейки 129, 100, 95, 72 та 50 очок і перемога 6:0 над північноірландцем, який останні роки «котувався» набагато вище свого суперника з Шотландії.

У фіналі Дін Цзюньху повів перед з самого початку, не давши Магвайру жодного разу навіть наблизитись на відстань одного фрейма. 4:0 на старті, 5:3 наприкінці – так відіграли фіналісти першу сесію. Рахунок на користь Діна, який зробив два сенчурі – 128 та 105 очок. На початку другої сесії Дін ще більше відривається від суперника – 7:3. Але Магвайр робить майже диво – три сенчурі у чотирьох фреймах, і 6:8. Но це був турнір Діна Цзюньху. Брейки 131 та 103 очки приносять йому перемогу 10:6, 200 тисяч фунтів стерлінгів призових та стільки ж рейтингових очок, які відкривають двері перед Діном відразу на п’ять (!) турнірів – Мастерс, чемпіонат світу, та три турніри серії Coral - World Grand Prix, Players Championship,Tour Championship.

І вже в ці хвилини в Глазго почались зустрічі наступного рейингового турніру, третього з серії «домашніх націй» - Scottish Open. Дін грає завтра з Майклом Вайтом, Магвайр також завтра, і також з Вайтом – з Джіммі.