29 жовтня 2019 дата публікації

Домінік Дейл: 26 років до перемоги над Ронні

З сенсаційно-фантастичного результату почався у китайському місті Юшань рейтинговий турнір World Open.

З того самого моменту, як в 1993 році 21-річний Домінік Дейл у 1/32 фіналі чемпіонату світу програв з рахунком 5:10 17-річному Ронні О’Саллівану, у валлійця лише раз був шанс виграти у свого зіркового суперника. У 2010 році в короткій, до 4 перемог, грі на РТС, Дейл вів 3:2, але поступився в контрі. Всі останні зустрічі проходили з величезною перевагою Ронні, який вигравав до сьогоднішнього дня у Дейла з рахунком 9:0, та ще й 54:14 по фреймам. Остання зустріч між цими гравцями відбулася на чемпіонаті світу у 2011 році, де Ронні в черговий раз «декласував» суперника – 10:2.

І ось сьогодні Дейл здобув одну з найнеочікуваніших перемог у кар’єрі. Зі старту Домінік повів 2:0, зробивши у другому фреймі брейк 50 очок. Ронні зрівнює рахунок, зігравши серії 50 та 91 очко. Дейл знову виходить вперед зігравши брейк 76 очок, О’Салліван ще раз урівнює шанси. Але кінцівку краще проводить валлієць. Серії 51 та 72 очко приносять йому остаточну перевагу – 5:3.  Нагадаємо, що це була зустріч першого кола, отже Ронні за World Open не набрав жодного очка, та не заробив жодного фунту. Вже довелось побачити версію, що нібито Ронні навмисно програв, щоб до чого то там привернути увагу Баррі Херна. На мій погляд, ідея явно притягнута за вуха. А шукати причини поразок Ронні – ще те завдання. Програв – тому що програв. Так зірки склались.

Дейл у наступному колі зіграє з Фергалом О’Брайєном.

Не доїхали до Юшані Стівен Магвайр, який пропустив у третє коло «сонечного» тайця Акані Сонгсермсавада та Ліам Хайфілд, внаслідок чого вигравший у першому колі Дін Цзюньху прокрокував одразу у 1/16 фіналу. 

В першому колі зіграли відразу чотири китайських аматори, і одному з них вдалось-таки виграти. Чжан Ян в контрі вирвав перемогу у шотландця Скотта Дональдсона. Ще в одній контрі між двома китайцями молодий, але вже титулований Янь Бінтао в чорній кулі переміг молодого, але поки тільки дебютувавшого в мейн-турі Бай Ланніна.

Джадд Трамп «всуху» розгромив Чжан Цзяньканя, зробивши поспіль брейки 80, 104, 63, 70 та 69 очок. Виграли стартові зустрічі Марк Селбі (5:3 з Ентоні Хемілтоном), Шон Мерфі (5:2 з Аланом Макманусом), Баррі Хокінс (5:3 з Марко Фу) та Стюарт Бінем (також 5:3 з Найджелом Бондом). Центральною зустріччю дня стала гра між Чжао Сіньтуном та Девідом Гілбертом. Після п’яти фреймів Чжао Сніьтун, зігравший у четвертому фреймі брейк 93 очки, а в п’ятому сенчурі 114 вів 4:1. Але Гілберт зробив два сенчурі – 114 та 102 очки, взяв чотири фрейми поспіль, і з таким камбеком переміг суперника – 5:4.

Два сенчурі – 114 та 100 очок зробив Меттью Стівенс, але це йому дало лише два виграних фрейми і все. У підсумку – поразка 2:5 від Ентоні Макгілла. Крейг Стедмен переміг 5:1 Іана Бернса, а ще один «киянин» Майкл Джорджіу програв 2:5 Джо Перрі.

У вівторок будуть зіграні всі зустрічі другого кола, та визначаться 32 сильніших гравці World Open-2019.