21 листопада 2020 дата публікації

Другий півфінал Девіда Грейса

Виступ Девіда Грейса – головна несподіванка турніру Northern Ireland Open, який в найближчу неділю завершується у Мілтон-Кінсі.

Сьогодні Грейс у чвертьфіналі переміг за рахунком 5:2 Яня Бінтао та вийшов у півфінал. Після чотирьох фреймів рахунок був рівним – 2:2, при чому Янь – безумовний фаворит зустрічі, зробив сенчурі 103 очки та два півсотенних брейки. А ось потім Грейс різко прискорився, зіграв поспіль брейки 70, 59 та 104 очки (перший сенчурі на турнірі) і здобув перемогу – 5:2.

Грейс лише другий раз у кар’єрі вийшов у півфінал рейтингового турніру і, мабуть, є сенс трохи розповісти взагалі про те, хто він такий і звідки взявся. Отже, Грейсу 35 років, окрім гри у снукер він є професійним художником. Загальну відомість здобув у 2008 році, коли переміг у фіналі чемпіонату Європи нашого знайомого Крейга Стедмена та опинився в мейн-турі. Але перше побачення зі світом професійного снукеру вийшло жорстким – дві перемоги в одинадцяти зустрічах, і Грейс вибуває з туру.

Повернувся Девід до професіоналів через два роки, здобувши ліцензію на QSchool. Цього разу Грейс протримався в мейн-турі сім сезонів, але без великих здобутків. Головим успіхом став чемпіонат Великобританії – 2015, коли Девід вперше, і до цього дня в останнє, вийшов до рейтингового півфіналу. В серпні 2017 року Грейс піднявся на рекордне для себе 43 місце в рейтингу, але вже за підсумками цього ж сезону, в травні 2018 вдруге вибув з мейн-туру. Розлучення з професійним снукером цього року тривало лише рік, і в 2019 році, знову через QSchool, Грейс повертається. Сезон, що триває, для Грейса другий заліковий, і в травні знову буде вирішуватись питання, чи залишиться Девід у мейн-турі. Скоріше за все, питання вирішиться позитивно. Після сьогоднішнього успіху Грейс в рейтингу вже на 67-й сходинці, а ось в рейтингу на кінець сезону взагалі 41-й.

Третій рік на Northern Ireland Open триває переможна серія Джадда Трампа. 19 перемог без жодної поразки. Цього разу в чвертьфіналі за дуже потужною грою Трамп переміг Скотта Дональдсона – 5:1. Після двох фреймів рахунок був 1:1, а потім Джадд зробив брейки 70, 112, 52 та 86 очок. У півфіналі Трамп зіграє з Грейсом.

Два роки поспіль Трамп перемагав у фіналі північноірландського турніру Ронні О’Саллівана (ще й з однаковим рахунком 9:7). Все йде до того, що цього року на нас знову чекає фінальна зустріч двох лідерів сучасного снукеру. Ронні сьогодні з рахунком 5:2 переміг Діна Цзюньху. Китайський снукерист бездоганно провів два стартових фрейми, зробивши брейки 121 та 87 очок, але на більше його не вистачило. Ронні без сенчурі, але з чотирма півсотенними брейками виграв п’ять фреймів поспіль і тепер у півфіналі зіграє з Алі Картером. «Капітан» після важкого початку зустрічі з Куртом Мафліном – 0:2, двічі зрівнював рахунок – 2:2 та 3:3, але на фініші був набагато кращим за суперника. Загальний підсумок – 5:3.