01 травня 2019 дата публікації

Другий рік поспіль

           Сергій Ісаєнко і Юліан Бойко другий рік поспіль візьмуть участь в QSchool - кваліфікаційному відборі гравців в мейн-тур.
Подія глобальна, виходить далеко за рамки снукера,  має загальноукраїнське спортивне значення. Не так багато існує популярних і, що важливо, професійних видів спорту, де українці починають відігравати досить помітну роль.

           А адже QSchool відіграє особливу роль в снукерному світі. За своїм складом і рівнем гравців турнір цей не просто значно перевершує аматорські чемпіонати світу та Європи, це просто подія іншого калібру.Цього року поборотися за 12 путівок в мейн-тур і отримати шанс почати (а для багатьох екс-профі продовжити) професійну кар'єру в Robin Park Leisure Centre зберуться 218 (!) Гравців з 30 країн світу. Для багатьох, в тому числі і для наших, величезне значення має той факт, що за підсумками QSchool будуть не тільки розіграні професійні ліцензії на два найближчі сезони, а й сформується склад другого сезону Challenge tour. 
           Про рівень нинішнього QSchool свідчить той факт, що 44 його учасника грали в різні роки в мейн-турі, з них 17 - в сезоні, що завершується. 
World Snooker знайшов, на мій погляд, дуже вдалий формат. QSchool складається з трьох незалежних турнірів. Тобто у кожного з більше двохсот учасників буде по три спроби стати професіоналом. 
           Обидва наших гравця перші матчі зіграють 18 травня. «Сліпий» жереб вельми гуманно обійшовся в першому колі першого турніру і з Сергієм, і з Юліаном. Суперником Ісаєнко буде англієць Харрі Фаррелл, про який відомо тільки те, що в цьому році він на аматорському чемпіонаті Англії в зоні «Південь» дійшов до 1/8 фіналу. На міжнародних турнірах помічений не був. Так що, будемо вважати Сергія фаворитом цієї пари і дуже сподіватися на перемогу. У разі перемоги, Ісаєнко в наступному колі зіграє з Родіоном Юдіна. До цього латвійцю ми ще повернемося.  
           Суперник Юліана Бойко в першому колі першого турніру - 25-річний німець Фелікс Фреде, на чемпіонатах Європи 2017-2018 роках доходив до 1/16 фіналу. З Фред не з чуток знайомий, наприклад, тернополянин Михайло Кусень, який програв німцю в минулому році в груповому турнірі з рахунком 1: 4. В цілому, шанси Юліана в цьому матчі десь 50/50. При вдалому розвитку подій, у другому колі може статися зустріч з ірландським юніором Ноелем Ландерс. Ну а для виходу в мейн-тур в будь-якому з трьох турнірів потрібно виграти шість поєдинків. 
           Другий турнір. Сергій Ісаєнко в першому колі 24 травня зіграє з Чо Хонь Манем з Гонконгу. Цей гравець в 2017 році дійшов до 1/4 фіналу на чемпіонаті світу IBSF по «6-red», в 2014-му був в 1/16 фіналу на аматорському чемпіонаті світу з класичного снукеру. Начебто, нічого особливого, але грати явно вміє, і Сергію доведеться зовсім не просто. 
           Юліан Бойко перше коло пропускає, суперником у другому буде переможець зустрічі між двома англійцями - екс-профі Заком Сурета і Дженсоном Кендриком. Зрозуміло, що має досвід гри в мейн-турі Сурета - суперник дуже серйозний, але і 18-річний Кендрік - досить непростий і, до того ж, відомий нашим хлопцям. На заключному етапі Челлендж-туру Кендрік обіграв Ісаєнка, а до цього вийшов у фінал сьомого етапу. 
І, нарешті, третій турнір, ігри якого розпочнуться 30 травня. Юліан Бойко зіграє з іранцем Аміром Сархош - суперником вкрай серйозним. Досить сказати, що в 2017 році Сархош грав у фіналі чемпіонату світу IBSF, де поступився Панкадж Адвані. Ну а суперником Сергія Ісаєнка буде всім нам добре відомий Родіон Юдін з Латвії. Причому, цілком ймовірно, ця зустріч стане вже другою між Сергієм і Родіоном на нинішньому QSchool. 
           Ймовірно, 3-4 виграних матчу на QSchool-2019 будуть непоганим результатом як для Сергія, так і для Юліана.
           У наступному матеріалі згадаємо і підведемо підсумки виступів українських гравців на QSchool-2018 і Челлендж-турі-2018/2019.
Автор: Руслан Кориненко