08 березня 2021 дата публікації

Дружба дружбою, але титул знов у Трампа. Gibraltar Open 2021

Лідер світового рейтингу Джадд Трамп завдав поразки Джеку Лісовському 4:0 у фіналі, захистивши титул на BetVictor Gibraltar Open та підняв над головою п’ятий рейтинговий трофей у сезоні.

Цього сезону «Туз у Колоді» все ще може перевершити власний рекорд минулого сезону, коли він виграв шість рейтингових титулів. Здобувши перемоги на English Open, Northern Ireland Open, World Grand Prix, German Masters і тепер на Gibraltar Open - для досягнення цієї мети у Джадда попереду залишається три турніри - WST Pro Series, Tour Championship та Чемпіонат Світу.

Трофей Gibraltar Open став 22-ю рейтинговою перемогою Трампа у кар’єрі - наразі він зрівнявся з Марком Вільямсом у цьому показникові та посів п’яту сходинку в переліку найбільш титулованих гравців усіх часів. Більше за них рейтингових турнірів у кар’єрі виграли лише Стів Девіс, Джон Хіггінс, Стівен Хендрі та Ронні О’Салліван.

Останній тиждень виявився доволі прибутковим для Трампа, адже в результаті він залишив Мілтон Кінз, поклавши до кишені 200 000 фунтів стерлінгів. Він отримав £50 000, як переможець Gibraltar Open та £150 000 бонусу Європейської Серії BetVictor, як гравець, який заробив найбільшу кількість призових у відповідних турнірах.

Для 29-річного Лісовського це чергова невтішна поразка у фіналі і він все ще продовжує своє полювання на перший рейтинговий титул у кар’єрі. Наразі він брав участь вже в шести рейтингових фіналах і не виграв жодного з них. Це третій фінал цього сезону, який Джек програв своєму другові Джадду, поступившись до цього на World Grand Prix та German Masters.

Трамп виграв стартовий фрейм фіналу, перед тим, як збільшити свою перевагу до 2:0, виконавши сенчурі брейк 106 очок у другому.

Лісовський був налаштований виграти бодай один фрейм, але прикро схибив на звичайному ударі по рожевій кулі у третьому і Трамп опинився у кроці від перемоги. В наступному фреймі серією у 94 очки Джадд завершив «суху» перемогу з рахунком 4:0 та здобув титул.
image

«Зрештою я задоволений своїми виступами впродовж всього турніру, адже я демонстрував солідну гру» - зазначив 31-річний Трамп. – «В мене був непростий півфінал проти Мета Селта, тому що він грав просто блискуче. Я знову добре грав у фіналі проти Джека. Я знаю на що він здатен, якщо швидко не почати грати, завдавши йому певного натиску. Він насправді не влучив лише по одній кулі, а я використав кожну свою нагоду. Все, що він мусить робити це продовжувати тримати себе в такій формі. Рано чи пізно він застане мене в невдалий день, когось іншого в невдалий день або врешті решт продемонструє свою найкращу гру. Кожен турнір для нього це серйозний етап здобуття досвіду. Він знає, що кожного разу потрібно покращувати свої навики, доки не досягне омріяного рівня найкращого гравця у світі. Два-три роки тому, я навіть і не мріяв про те, щоб виграти 22 рейтингові титули. Я вигравав максимум один-два турніри на рік і був би на сьомому небі від щастя завершити кар’єру, здобувши в результаті 20-25 титулів. Проте, за три роки я виграв 14 рейтингових турнірів, фактично, штурмом взявши гру під свій контроль. Для мене важливо підтримувати цей рівень якомога довше».

image

Лісовський зауважив: «Ми грали один проти одного вже в трьох фіналах цього сезону. Це дивовижно, адже я продовжую програвати найкращому гравцеві у світі. Сумно вчергове зазнати поразки у фіналі, але зрештою цей тиждень знову виявився доволі позитивним для мене. Я думаю, що мені потрібно впевненіше розпочинати матч. Щойно я програю йому фрейм у боротьбі – він одразу розслабляється і надалі виграє наступні за один підхід. Теж саме відбулось і цього разу і це була одностороння гра. Я повинен спробувати виграти на початку наступної гри».