31 січня 2021 дата публікації

Друзі Джадд і Джек знову у фіналі. German Masters 2021

Діючий чемпіон Джадд Трамп вже думав про Starbucks та дорогу додому, коли програвав Баррі Гокінсу з рахунком 1:5. Проте він влаштував вражаючий бій у відповідь, здобув перемогу 6:5 і вийшов у фінал BildBet German Masters.
«Туз в Колоді» завоював титул рік тому в Берліні, коли переміг в фіналі Ніла Робертсона з рахунком 9:6. Лідер світового снукеру Трамп повинен був зустрітися у фіналі з переможцем матчу Джек Лісовський - Том Форд, про який ми розповімо нижче. У випадку, якщо Джадд переможе і отримає головний приз у 80 тисяч фунтів стерлінгів, він стане першим гравцем, який успішно захистив German Masters.
Переможець «Потрійної Корони» Трамп і досі задоволений цим надзвичайним сезоном, в якому він вже завоював три рейтингові титули та наразі дійшов до шести фіналів з дев’яти можливих.
Все виглядало так, що Гокінс був налаштований на перемогу в півфіналі. Він повністю контролював ситуацію, коли серії 101, 53 та 140 надали йому перевагу 1:5.
На цьому етапі найкраща серія, яку зміг продемонструвати Трамп була лише 46 очок. Однак, він опанував себе і зіграв три тризначні серії поспіль у 131, 131 та 100 очок, зменшивши своє відставання до 4:5.

image

У Баррі була можливість уникнути нічиєї, але він зробив промах на стандартній червоній кулі, зупинившись лише на брейку у 30 очок. Джадд вийшов до столу, серією 67 «вкрав» фрейм і перевів матч у контру. В результаті жорсткої боротьби у вирішальному фреймі, який тривав 45 хвилин, саме 20-разовий переможець рейтингових турнірів Джадд Трамп, зрештою, завершив камбек і виборов своє місце в фіналі.

image

Після матчу Джадд зауважив: «Я дуже пишаюся тим, яким чином я завершив цю гру. Найлегше було б здатися. Я вже подумки запитував себе, який саме напій я хотів би випити у Starbucks по дорозі додому. Та ти просто повинен викинути ці думки зі своєї голови. Здатися легко. Щось "перемкнулось" в мені на рахунку 1:5. Я все ще в турнірі, хоча вже й не повинен був бути. Я здобув ще один шанс. Я грав останні декілька сезонів таким чином, щоб не тиснути на себе, а насолоджувався грою в снукер. Навіть, коли я програвав 1:5, я просто намагався якнайкраще виконувати кожен свій удар. А далі станеться те, що станеться! Проте, якщо не вдасться виграти, я розглядатиму це як хороший урок і мотивацію на наступні турніри».
Джадд також висловив свою думку про можливий результат другого півфіналу: «Я вважаю, що це буде щільна гра між Джеком і Томом. Вочевидь, Джек є найбільшим фаворитом, але іноді буває важко під час гри. Том Форд знає, що він ніколи раніше не програвав Джеку і якщо він збирається перемогти його, можливо цей турнір – найкращий для цього час, як ніколи».

Джек Лісовський теж знав про це, тому доклав всі свої зусилля та переміг Тома Форда з рахунком 6:2 на BildBet German Masters, і пройшов в другий поспіль рейтинговий фінал із лідером світового снукеру Джаддом Трампом.
Лісовський зустрічався з Трампом в фіналі World Grand Prix перед Різдвом. Тоді Трамп переміг з рахунком 10:7.
Обидва гравці сподіваються сьогодні компенсувати втрачений час на Мастерс перемогою. Адже вони вимушені були спостерігати за цим турніром вдома на початку цього місяця, отримавши позитивні тести на Covid-19 перед відкриттям змагань.
Лісовський прагне до омріяної першої перемоги в рейтинговому турнірі. 29-річний гравець зіграє свій п’ятий рейтинговий фінал. До того він зазнав поразки в титульних матчах 2018 Riga Masters, 2019 China Open, 2019 Scottish Open та 2020 World Grand Prix.

Він зробив енергійний старт у півфіналі - серії 68, 68 та 46 допомогли Джеку на початку вийти вперед з рахунком 3:0. Однак, Том виграв четвертий фрейм чудовим сенчурі 104, зробивши рахунок 3:1 до перерви між сесіями.

image

Коли гравці повернулися після 15-хвилинного перепочинку, вони поділили між собою наступні два фрейми, зробивши рахунок 4:2. Проте, згодом саме Лісовський зробив ривок у два фрейми, щоб підвести вирішальну риску в матчі. Серії 81 та 87 дали йому змогу перемогти з рахунком 6:2 та вийти в фінал зі своїм близьким другом Джаддом Трампом.

image

В післяматчевому інтерв’ю 14-й номер рейтингу Джек Лісовський зауважив: «Я мав добре взятися до справи в необхідний момент, зробити декілька хороших кліренсів, і в цілому це була гарна гра для мене. Я серйозно готувався до Мастерс і я був спустошений через те, що не можу грати там. Ти повинен сидіти вдома 10 днів. Це не додало мені нічого хорошого, але на моє щастя я в змозі триматися у формі. Це неймовірно бути в двох фіналах поспіль. Я граю добре, як ніколи раніше. Я гратиму з Джаддом сьогодні і дуже цього чекаю. Я знаю, що повинен продемонструвати свою найкращу гру. Це класно, шо ми знов граємо один проти одного в фіналі. Мені треба буде скористатися моментами, коли Джадд буде помилятися. Адже він наразі не в тій формі, в якій був впродовж цього тижня. Він важко пробивався до фінішу в деяких іграх. Краще б Джадд узяв, щось на кшталт вихідного дня, щоб я зміг зіграти мою "зіркову" гру. Сподіваюсь, він прокинеться сьогодні і не почуватиме себе добре, щоб я показав на що здатний :) ».

Статтю створено за матеріалами WST.TV