06 грудня 2019 дата публікації

Дива чемпіонату Великобританії

Найголовніший турнір першої половини сезону - чемпіонат Великобританії потроху перетворюється на найнпередбачувану подію, в якій майже до кожної зустрічі можна додати назву в діапазоні від несподіваність до гучна сенсація. 

Не встигли ще прихильники снукеру оговтатись від поразки Джадда Трампа від Найджела Бонда, як в 1/8 фіналу була зіграна ціла низка фантастичних зустрічей. 

Почнемо з гри Ронні О’Саллівана проти Діна Цзюньху, який відбувся як раз на день народження п’ятиразового чемпіона світу. І Дін, у якого просто жахливий доробок у зустрічах з Ронні (який, правда він трохи «підсластив» перемогою на чемпіонаті світу у 2017 році), добряче «підготувався» до «поздоровлення». Перші три фрейми Ронні взагалі не підходив до столу - 0 (нуль) очок, а Дін зробив сенчурі та два брейки 50+. В четвертому фреймі Ронні перервав ций жах, зробивши серію 78 очок, але п’ятий фрейм лишився за Діном. А потім рахунок зрівнявся. Після «хвилі» Діна прийшла «хвиля» Ронні: брейки 77, 107 та 124 очки, зіграні один за другим, і 4:4. Але накотила третя «хвиля», знову з Китаю, і вже остаточно накрила Ронні О’Cаллівана. Дін бере два фрейми майже під «нуль» - 6:4.

На окрему розповідь заслуговує зустріч між Янєм Бінтао та Нілом Робертсоном. Ніл програв п’ять фреймів поспіль, потім витяг зовсім нереальну партію, відігравши чотири (!) снукери, але після цього поступився в сьомому фреймі в чорній кулі. 6:1 - перемога Яня Бінтао.

Знову шедевр видав Найджел Бонд. Незламний ветеран переміг Гері Вілсона, поступаючись по ходу 2:5.

А ще Марк Аллен переміг Курта Мафліна в чорній кулі контрового фрейму, зробивши кліренс на кольорових після помилки норвежця на коричневій, яку він грав, забивши останню червону. А ще Меттью Стівенс переміг Марка Селбі. А ще… Розповідати можна довго. 

А вже сьогодні були зіграні два перших чвертьфінали, які вивели до 1/2 фіналу двох китайців. Дін переміг 6:2 Ляна Веньбо, Янь Бінтао з рахунком 6:3 Джона Хіггінса. У півфіналі китайські гравці зустрінуться між собою. Отже, у вирішальній зустрічі обов’язково зіграє представник «Піднебесної».