19 жовтня 2020 дата публікації

Джадд Трамп у фіналах: три роки перемог

Вісімнадцятий рейтинговий титул здобув у фіналі English Open Джадд Трамп.

При цьому лідер світового рейтингу виграв десятий фінал поспіль. Після поразки від Ронні О’Саллівана у вирішальній грі на Шанхай Мастерс-2017, Джадд перестав в принципі програвати рейтингові фінали. За кількістю рейтингових перемог Трамп наздогнав свого суперника по фіналу Ніла Робертсона (18 перемог в 30 фіналах) та Марка Селбі. Цікаво, що Трамп та Селбі мають майже ідентичні показники. Обидва виграли 18 рейтингових фіналів з 27, та не програють десять фіналів поспіль. Більш того, останньої поразки у рейтинговому фіналі Селбі зазнав також на Шанхай Мастерс – чотири роки тому від Діна Цзюньху. І після цього – «як бабця пошептала», жодної поразки.

Але треба додати, що Трамп молодший Селбі на шість, а Робертсона на сім років, тож має всі шанси перевищити досягнення своїх конкурентів.

Цікаво також, що Трамп та Робертсон зустрілись в фіналі саме рейтингового турніру вчетверте, і австралієць ще жодного разу не перемагав. Обігрував Трампа Робертсон лише на нерейтинговому Champion of Champions та низькорейтинговому РТС.

Трамп, розпочавши турнір з трьох поспіль важких перемог – кожного разу Джадд програвав 1:3, але потім брав по три фрейми, к середині турніру розігрався, впевнено обіграв спочатку одного Вілсона (Гері), потім іншого (Кайрена), а в півфіналі переміг з рахунком 6:4 Джона Хіггінса.

Робертсон, навпаки, здобув п’ять доволі впевнених перемог, і лише в півфіналі довів справу до контрового фрейму, перемігши Марка Селбі. До того ж Ніл показав найбільш серійну гру серед всіх учасників – 12 сенчурі, з них три – у фіналі. Показники Трампа – три сотенних брейки, з яких лише один у вирішальній зустрічі.

Перша сесія принесла нічию – 4:4. Спочатку Трамп вийшов вперед – 3:1. Потім Робертсон зробив поспіль брейки 75, 128 та 61 очко, встановив рахунок 4:3, але у восьмому фреймі з брейком 51 очко переміг Джадд.

Початок другої половини гри сильно провів австралієць. Брейки 56, 75 та 114 очок – і це вже 7:4. Трамп два фрейми відігрує. У 14-му фреймі Ніл робить брейк 65, але потім двічі помиляється і випускає з рук майже виграну партію. І замість 8:6 отримує лише 7:7. А Трамп виграє й четвертий фрейм поспіль та виходить вперед – 8:7. Робертсон грає третій сенчурі у зустрічі – 125 очок та переводить гру у контровий фрейм. В якому виконав лише один, початковий удар. У відповідь на який Трамп робить свій єдиний сенчурі – 114 очок та здобуває перемогу у зустрічі – 9:8, та в турнірі в цілому.

Тепер в мейн-турі настає перерва на тиждень, після якої буде дограватися Championship League, переможець якої отримає останнє вільне місце на турнірі Champion of Champions. Якщо ж переможе хтось з тих, хто вже потрапив на Ch&Ch, то останнє місце дістанеться за рейтингом Девіду Гілберту.