20 березня 2020 дата публікації

Ендрю Педжетт- чемпіон Європи

Валлієць Ендрю Педжетт виграв чемпіонат Європи та повертається до мейн-туру.

37-річний гравець вже три рази спробував закріпитись у вищій лізі світового снукеру, та кожен раз невдало. Загалом Педжетт провів у мейн-турі п’ять років, піднімався до 70-го місця в світовому рейтингу та заробив трохи більше 50 тисяч фунтів стерлінгів. Останнього разу валлієць вибув з туру у 2015 році. В 2016 Ендрю був на крок від повернення до мейн-туру, він вийшов до фіналу чемпіонату світу, але там зазнав ніщивної поразки від іранця Сохейла Вахеді - 1:8.

В цьому сезоні Педжетт, вочевидь, поставив собі мету повернутись до туру. Ендрю провів сильний сезон у челленджі, вигравши один етап, проигравши у фіналах ще два, та посівши третє місце в загальному заліку. Але тепер в плей-офф челлендлу Педжетт приймати участі вже не буде, ймовірно, що його місце дістанеться наступному за рейтингом Джейку Ніколсону.

Чемпіонат Європи Педжетт пройшов дуже впевнено, в жодній зустрічі не було навіть контрового фрейму. У групі, до речі, майбутній чемпіон виграв 3:0 у нашого Юліана Бойка. В заключний день Ендрю Педжетт переміг у 1/2 фіналу шотландця Росса Муіра – 4:2. Другим фіналістом став 27-річний фінський гравець Хейккі Ніва, який вирвав перемогу у бельгійця Кевіна Ханссенса – 4:3.

Фінальна гра пройшла за суттєвої переваги валлійського снукериста. 5:2 – Педжетт стає четвертим валлійцем, який виграє чемпіонат Європи після Девіда Джона (2002-2003), Деніела Велша (2011) та Джека Джонса (2016) і отримує дворічну професійну ліцензію. Цікаво, що у 2003 році Девід Джон переміг у фіналі нікого іншого, як саме Педжетта.

На цьому снукерний фестиваль в Албуфейрі, який приніс Україні «золото» чемпіонату Європи «6-red» завершено. У світовому снукері настає «коронавірусна» пауза. 8 квітня повинна початися кваліфікація до чемпіонату світу, яку, поки що, ніхто не відміняв.