20 жовтня 2019 дата публікації

Фінал English Open. Марк Селбі - Девід Гілберт

Марк Селбі у захоплюючий боротьбі перемагає Марка Аллена та у статусі безумовного фаворита виходить у фінал English Open.

Вже перший з майбутніх одинадцяти фреймів перетворився на маленьку драму. Виграючи 63:44, Аллен помилився при відіграші  та віддав гру на зеленій кулі. Селбі робить кліренс і перемагає з різницею у шість очок. Аллен відповідає брейком 71 очко, який дає йому змогу виграти другий фрейм. Марк Селбі робить серії 82 і 93, та відривається на два фрейми. А далі домінує Аллен. Північноірландець бере чотири фрейми поспіль, при чому два в непростій грі на кольорових кулях – 81:54 та 71:48, а ще один – з брейком 96 очок. 5:3, і вже у наступному фреймі все могло вирішитись на долю снукериста з Північної Ірландії. Селбі повів 35:0, Аллен відповів брейком 62 очки. Виходу на передостанню червону кулю нема, та замість відіграшу робиться спроба зіграти дабл у середину. Спроба невдала, яка дає всі шанси Селбі. Але після короткого брейку 21 очко, Марк не забиває рожевий. Але, на його щастя, не має гри й у Аллена. Ще декілька відіграшів, Селбі ставить непростий снукер. Аллен виходить, віддає, Селбі закінчує фрейм. В наступному події також розгортаються вельми цікаво. Селбі при рахунку 70:1, вже після зіграного фреймболу, не забиває рожевий, і дає шанс Аллену, який зігрує все по жовтий включно і починає шукати один снукер. Але Селбі добре захистився і зрівняв рахунок – 5:5. У контрі Марк Селбі робить серію 64 очки та перемагає у зустрічі 6:5.

Чотирнадцять перемог в 24 рейтингових фіналах має на своєму рахунку Селбі. Сьогоднішній фінал буде 25-м. Чи отримає Марк п’ятнадцяту перемогу? Це буде залежати також і від його суперника. Девід Гілберт поки не має жодної перемоги на рейтингових турнірах, а ця фінальна спроба для нього вже четверта. В суботу у півфіналі Гілберт переміг 6:3 Тома Форда, зробивши брейки 104, 80, 65 та 52 очки. Мотивація у колишнього фермера буде надзвичайна. Але вистачить її для перемоги над більш титулованим суперником? Побачимо вже дуже швидко. Фінал розпочнеться о 15:00 за київським часом.