01 лютого 2021 дата публікації

Фінал під контролем. German Masters 2021

Лідер світового снукеру Джадд Трамп та його приятель 14-й номер рейтингу Джек Лісовський зустрілись у фіналі BildBet German Masters 2021. Це була друга поспіль зустріч цих спортсменів в боротьбі за трофей у сезоні – Джадд та Джек зіграли у фіналі World Grand Prix перед Різдвом, де Трамп переміг з рахунком 10-7. Вперше за 26 років одні й ті ж гравці потрапили до двох фіналів рейтингових турнірів поспіль. Востаннє таке траплялось у 1995 році, коли Стів Девіс та Джон Хіггінс зіграли між собою послідовно у фіналах Welsh Open та International Open.

Незалежно від того, хто б не отримав перемогу в цьогорічному фіналі German Masters - це історична подія! Адже у разі перемоги Джадд Трамп може стати першим в історії гравцем, котрий захистив титул German Masters, а Джек Лісовський може отримати свій перший рейтинговий титул. 

image

Перша половина денної сесії завершилась з рахунком 3:1 на користь діючого чемпіона Трампа, який досяг відриву у два фрейми після серій 56 та 65. Після перерви Джадд виграв складний п’ятий фрейм, а в наступному - серією 72 збільшив свою перевагу до рахунку 5:1. В карколомній манері Трамп «вкрав» сьомий фрейм на чорній кулі, після того як Лісовський зробив промах на блакитній. Серією у 65 очок у фінальному фреймі першої сесії Джадд Трамп остаточно затвердив свою перевагу і гравці пішли на перерву до вечора з рахунком 7:1.

image

Зрозуміло, що в ситуації, коли Трампу потрібно було виграти лише два фрейми, а Лісовському 8, перемога діючого чемпіона була справою часу. Завдання для Джека стало ще складнішим, коли він програв перший фрейм вечірньої сесії, адже тепер Джадд був лише у фреймі від захисту титулу. Двома брейками 50+ Джек Лісовський все ж виграв наступний фрейм, проте цим неможливо було зупинити Джадда Трампа – неймовірним сенчурі у 119 очок він здобув легку перемогу у фіналі з рахунком 9:2.

image

Перед церемонією нагородження Трамп поділився своїми емоціями: «Це неймовірно здобути ще одну перемогу. Було абсолютно нестерпним для мене і Джека пропустити Мастерс. І дуже приємно, що ми двоє знову потрапили до фіналу. Завжди непросто грати проти Джека, тому що він мій друг. Перемагати над кимось іншим було б набагато приємніше. Проте це гра, де ти повинен завжди грати якнайкраще. Я отримую задоволення від свого снукеру. Звичайно кожного разу, коли ви будете вигравати це буде приносити вам задоволення. Для мене просто важливо продовжувати робити правильні речі. Я не припиняв інтенсивних тренувань, зберіг динаміку і практично не відпочивав останні декілька років. Я вклав всі свої зусилля і тепер отримую заслужену винагороду».

Було дуже приємно почути від Джадда слова про Брендона Паркера, одного з керівників WST, який, на жаль, пішов з життя у 2020 році. Захистивши трофей German Masters, який цього року названо ім’ям Паркера, Трамп додав: «Брендон був тим, хто створив снукер в країнах Європи. Він почав з декількох другорядних змагань, а в результаті перетворив German Masters на повноцінний рейтинговий турнір. Берлін був насправді особливим місцем проведення German Masters. Я пам’ятаю, як минулого року Брендон Паркер так пишався своїми досягненнями». 

Джек Лісовський хоч і був трохи засмучений, що не зміг продемонструвати свою кращу гру, але все ж таки зауважив: «Я не збираюся дуже себе корити. Попереду багато турнірів і зараз саме час набрати гарну форму. Я безперечно цим і займаюсь. Тому сподіваюсь, що згодом зможу виграти титул, але якщо тільки не буду продовжувати грати у фіналах з Джаддом!».

Перший номер світового рейтингу Джадд Трамп разом з титулом переможця German Masters другий рік поспіль, отримав головний приз у 80 000 фунтів стерлінгів. Окрім того, він став лідером в європейській серії з шести турнірів BetVictor, в якій гравець, що заробить більше всього призових впродовж цих змагань, додатково отримає бонус в розмірі 150 000 фунтів стерлінгів.

Сьогоднішня перемога стала четвертою в сезоні для Трампа після English Open, Northern Ireland Open та World Grand Prix. Джадд все ще прагне перевершити свій результат в 6 трофеїв, які він виграв минулого сезону. Всього ж в кар'єрі Джадда Трампа тепер 21 перемога на рейтингових турнірах, 12 з яких він здобув з початку 2019 року.

Статтю створено за матеріалами WST.TV