22 грудня 2019 дата публікації

Гаряче дихання мейн-туру. Бойко зустрівся з Чжоу Юелуном

Сьогодні в перше в історії вітчизняного снукеру український гравець провів зустріч повноцінного рейтингового турніру мейн-туру.

Юліан Бойко в Барнслі в 1/64 фіналу German Masters зустрівся з китайцем Чжоу Юелуном. Таким собі снукерним вундеркіндом, хлопцем який в 15 років став чемпіоном світу IBSF серед дорослих. Зараз Чжоу 21 рік і він вже двічі грав у фіналі професійного командного Кубку світу, і один раз переміг. В рейтингу Чжоу Юелун займає тридцять першу сходинку, але має всі шанси закінчити сезон значно вище. Взагалі то перед зустріччю Юліана з гравцем такого рівня цікавили два питання. Скільки шансів дасть суперник, і чи зможе Бойко цим скористатись. Відповіді ми отримали наступні: шанс був один, скористатися майже вдалося. Тобто себе показати Юліан зумів, а ось довести справу до кінця і виграти фрейм – ні.

Чжоу Юелун розпочав зустріч на дуже високому рівні – брейк 133 очки вже в першому фреймі. В другому фреймі китаєць повів 50:0, але тут таки дав саме той єдиний шанс. Юліан зміг розпочати брейк і набрав 54 очки. Лишалось зіграти чорну кулю після п’ятнадцятої червоної і вийти на стандартну позицію на кольорових. Але, на жаль, Юліан помиляється, і фрейм уходить до Чжоу Юелуна. Більше шансів у Бойка не було. До кінця зустрічі китаєць зробив ще брейки 64 та 57 очок і переміг 5:0.

Ну а ми отримали черговий досвід. Досвід нового, раніше не баченого рівня. Навіть зустріч з Ріккі Волденом на Paul Hunter Classic – це, все ж таки, трохи інше. Йдемо далі. Попереду Мальта.

Тим часом за два дні в Барнслі зіграли ще 63 зустрічі 1/64 фінала German Masters. 22 грудня відбудеться останній день снукерного року – будуть проведені ігри другого кола. Несподіванкою стала друга поспіль поразка Девіда Гілберта. Незважаючи на два сенчурі, Девід програв в контрі на чорній кулі північноірландцю Джордану Брауну. Фіаско закінчились обидві кваліфікації в Барнслі і для Джека Лісовськи. Після поразки на European Masters від Джексона Пейджа, Джек поступився в першому колі German Masters іншому валлійцю Майклу Вайту – 1:5.

Інші фаворити успішно пройшли перше коло і завтра будуть виборювати перепустки до Берліну. Виграли Трамп, Селбі, Мерфі, Дін, Марк Вільямс, Ніл Робертсон. Декілька цікавих зустрічей закічились в контрових фреймах. Так, Мартін Гоулд переміг Ріккі Волдена, а Янь Бінтао з двома сенчурі – Марко Фу. Наш кіпрський знайомий Майкл Джорджіу перед самим Новим роком нарешті розігрався і розтрощив Марка Джойса – 5:0. Крейг Стедмен на рівних відіграв з Гремом Доттом, поступившись лише в контрі. Джеймі О’Ніл поки ще грає з Каспером Філіпяком, як і Баррі Хокінс, який проводить другу поспіль зустріч з ірландським аматором Россом Балменом і поки поступається – 2:4.