23 серпня 2020 дата публікації

Go, Jimmy, go!

Джіммі Вайт втретє в кар’єрі та другий рік поспіль стає чемпіоном світу серед сеньйорів.

«Народний чемпіон», якому так і не вдалось, попри шість виходів до фіналу, стати чемпіоном світу серед професіоналів, вирішив, мабуть, надолужити втрачене на сеньйорських турнірах. До цього року Вайт перемагав у 2010 та 2019 році. А цього разу Джіммі вдалось захистити титул, що було здобуто минулого року.

В ніч з суботи на неділю Джіммі виграв чвертьфінальну зустріч у Пітера Лайнса з рахунком 4:1, зробивши брейки 79, 62 та 56 очок, й вийшов у 1/2 фіналу на свого одвічного колись суперника Стівена Хендрі. Цікаво, що старший на сім років Вайт продовжує професійну кар’єру і знаходиться в кращій формі, ніж більш молодий Хендрі.

У півфіналі Вайт зробив єдиний за весь турнір сенчурі – 130 очок, додав до нього брейки 55 та 52 очки й переміг з рахунком 4:2. Результативність Джіммі в цій зустрічі склала 91,3% - дуже й дуже пристойний показник. Хендрі відмітився брейком 64 очки у другому фреймі, та кліренсом 43, зіграним з рахунку 34:52 у п’ятому.

Другим фіналістом став Кен Доерті, який в ірландському дербі переміг з рахунком 4:1 Майкла Джаджа. На рахунку Доерті брейки 85, 60 та 57 очок.

А потім за суддівства Мікаели Табб розпочався фінал. Гра, яка завдяки своєму сюжету, стала видатним дійством. Перша половина зустрічі – повна й беззаперечна перевага Доерті. Ірландець бере чотири фрейми поспіль, зігравши брейки 93 та 56 очок. Але потім все змінюється. І вже Джіммі починає перемагати. Вайт відіграє два фрейми, а максимуму напруга сягає у кінцівці сьомого фрейму. Рахунок 58:55 на користь Вайта, на столі три кулі. Доерті забиває синю, має матчбол на рожевій, але хибить. А Джіммі у відповідь забиває рожеву та чорну. І це вже 3:4 у зустрічі. Але головне, що Вайт отримує максимальний емоційний заряд, який доносить його до перемоги. Брейки 79 та 85 очок, 5:4,  Джіммі Вайт – триразовий чемпіон світу!