25 лютого 2021 дата публікації

Хіггінс повернув Брауна до реальності. Players Championship 2021

Джордан Браун, зміг перемогти Ронні О’Саллівана, щоб здобути свій перший рейтинговий титул у минулу неділю, але він не спромігся зіграти на рівні з іншим легендарним снукеристом, тож Джон Хіггінс розгромив його з рахунком 6:0 в першому раунді Cazoo Players Championship.

Дивовижний тріумф Брауна на BetVictor Welsh Open забезпечив йому місце в турнірі з 16 топ-гравців цього тижня, але Хіггінс обіграв його, почавши з трьох поспіль сенчуріз без будь-яких проявів милосердя до опонента. «Чарівник з Вішоу» пройшов до чвертьфіналу, де зустрінеться з Марком Селбі цієї п’ятниці.

Хіггінс став другим після Яна Бінтао на Betfred Masters, програвши у фіналі в січні. 45-річний гравець продовжує демонструвати прекрасну форму та свіжий потік натхнення за снукерним столом, у прагненні здобути свій перший титул за три роки.

Брейки в 122, 133 та 121 очко надали перемогу шотландцю в перших трьох фреймах, в той час як Браун не зміг забити жодної кулі. Внаслідок серії Джона в 57 очок рахунок у матчі став 4:0 до перерви між сесіями. Доля п’ятого фрейму вирішувалась на трьох останніх кольорових кулях і північний ірландець Браун дальнім ударом забив синю, але потім промахнувся на значно простішому ударі по рожевій в дальній кут. Покарання за цю помилку від Хіггінса було безжальним - спочатку підсиливши своє лідерство до 5:0, Джон закріпив результат матчу, перемігши в шостому фреймі брейками у 48 та 53 очки.

image

«Я почав гру насправді добре, зробив декілька великих брейків, примусив його грати під натиском, і, здається, надалі він вже практично не розслаблявся», - сказав чотириразовий чемпіон світу Джон Хіггінс. -«Можливо, він думав про повернення додому і зустріч з друзями та родиною, отже це був важкий для нього матч сьогодні. Я знаю, як це бути на вершині, а потім звідти впасти. Важко знову опуститися вниз, особливо якщо ти нічого до того не вигравав раніше. Я взагалі-то не дуже чітко пам’ятаю мій перший рейтинговий турнір (Grand Prix 1994 ), окрім грандіозної вечірки впродовж декількох днів після нього! Я завжди кажу, що треба насолодитися перемогою, але обставини склались таким чином, що наразі Джордан не може це зробити».

Щодо своєї власної гри, шостий номер в світовому рейтингу Хіггінс додав: «Я намагаюсь щоразу налаштовуватись на кожен удар, повторюючи це знову і знову. Марк Селбі відточує кожен свій удар в такому ж стилі, так само роблять деякі гравці в гольф. Я намагаюсь грати просто і сподіваюсь, що це спрацює».

Його земляк, шотландець Стівен Хендрі дізнався сьогодні, що гратиме з Метью Селтом, коли він здійснюватиме своє довгоочікуване повернення в професійний тур на BetVictor Gibraltar Open, і Хіггінс буде серед тих, хто прилине до екрану під час трансляції цього матчу: «Весь світ снукеру буде спостерігати», - сказав він. - «Хто знає, що станеться? Це буде цікаво. Стівен вочевидь схвильований. Це найгірший матч з усіх можливих матчів для Мета Селта, тому що вони друзі, і я можу собі уявити, скільки перед тим буде взаємних жартів і коментарів».

У битві триразових чемпіонів світу Марк Селбі повернувся в матч, програючи 2:0, щоб згодом завдати поразки Марку Вільямсу 6:4. Брейки в 98 та 66 очок допомогли  четвертому номеру в світі Селбі виграти три фрейми поспіль і вийти вперед з рахунком 3:2. Згодом Вільямс виграв два «рваних» фрейми, повернувши перевагу в матчі 4:3.

image

У восьмому фреймі Вільямс намагався початковим ударом фрейму підкотити биток до піраміди у власному дуже своєрідному стилі, але залишив червону кулю для Селбі, який розпочав з неї серію в 78 очок. І це був поворотний момент матчу, оскільки Селбі з Лестера виграв і наступні два фрейми серіями в 73 та 64 очки.

«Марк добре грає останнім часом і початок матчу сьогодні у нього був чудовим», - сказав Марк Селбі. - «Я зробив все, щоб повернутись у матч – я не грав фантастично, але робив все заради перемоги. Я розумію, чому Марк грає цей «накат» при початковому ударі фрейму, тому що ти часто залишаєш «удар-в-нікуди» при традиційному розбитті піраміди. Він сказав, що буде продовжувати виконувати таке розбиття, поки хтось не виграє фрейм після цього, отже можливо тепер він припинить так робити!»

Статтю створено за матеріалами WST.TV