04 травня 2020 дата публікації

Історія Менді Фішер

Будучи учасником змагань, як організатор, колега чи друг, можна з упевненістю сказати, що більшість людей, що займаються жіночим снукером протягом останніх 40 років, перетинались з Менді Фішер на тому чи іншому етапі.
Одна з трьох відомих жінок, що грали під прізвищем Фішер, не пов'язані між собою. В 1984 році Менді Фішер здійснила свою мрію, - стала чемпіонкою світу зі снукеру серед жінок.
Але її спадщина у спорті є чимось набагато більшим, оскільки вона зіграла важливу роль у створенні організації, відомої сьогодні як Всесвітній жіночий снукер (WWS), яку вона і сьогодні очолює як її президент.
Понад 40 років її життя перепліталося із спортом, який захоплював її ще з часів юності. Сьогодні в першій частині інтерв'ю ми чуємо від Менді про те, як вона занялась снукером та заходами, які призвели до утворення WWS у 1981 році.

"Коли я закінчила школу, я разом з батьками ходила у місцевий клуб BRSA (Британська асоціація персоналу залізниці), оскільки там було багато заходів, включаючи пул і більярдний зал", - говорить Фішер. «Одного разу їм не вистачало гравців в команді, і вони попросили мене зіграти в пул, і я перемогла. Тоді я виграла місцевий чемпіонат в моєму районі, в особистій першості, що було великим досягненням на той час. Я була єдиною жінкою, яка коли-небудь була в ньому, і єдиною жінкою, яка коли-небудь перемагала.
"Після цього ми з татом пішли, щоб придбати мені кий у подарунок. В 16 років я вперше побачила снукерний стіл".
З самого початку Менді була заінтригована грою, і, чим більше вона дізнавалась тим більше надихалась можливістю досягти найвищого рівня в спорті.
"Хлопець, який мав снукерну кімнату, сказав, що знає про жіночу асоціацію, я пішла туди і побачила стандарт", - каже Фішер. «Я думала, що в світі немає іншого виду спорту, де б я відчувала, що можу досягти високого рівня і стати успішною в ньому, тому я поговорила з батьками про те, ніскільки сильно я захоплена. Вони відмовилися від передньої кімнати і переїхали до спальні, щоб я могла мати там снукерний стіл!
«Я важко тренувалась, і взяла участь в чемпіонаті світу, це було блискуче. Дівчина з Австралії, яку звали Леслі МакІрат виграла його, і вони оголосили, що наступного року буде приз 2 000 фунтів для переможця і 1000 фунтів для другого. Це був рік заробітної плати для мене, тож я поговорила з батьками і відмовилась  від роботи, щоб зосередитися на снукері. Наступного року я дійшла до фіналу, виграла 1000 фунтів і поступилась у фіналі Вірі Селбі. "

Після її прориву в грі настипила руйнівна перерва, було оголошено  що в 1981 році запланованих жіночих турнірів зі снукеру не буде.
Незважаючи на це, вона була ще молодою та новою у цій грі, Менді не була готова побачити, як її снукерна подорож обірветься і  розпочала формування асоціації, яка існує сьогодні як WWS. Хоча це до певної міри сталося за рахунок її ігрової кар’єри, у неї багато приємних спогадів про той час.
"Я настільки захопилась спортом, і за допомогою компанії під назвою Гроссер Джек з Віндзора в Беркширі ми створили Всесвітню дамську більярдну та снукерну асоціацію", - пояснює Фішер. «Я була засновником асоціації і мені сподобалось управління, тому я була щаслива.
«Я продовжувала грати, але коли я бралась за чергову справу і намагалась зрушити з місця, було важко. Я пишаюсь тим, що була однією з перших жінок, що потрапили до 1/64 фіналу Чемпіонату Англії серед аматорів. 

«У жіночій грі в той час було дуже багато талантів, таких гравців, як Елісон Фішер, Келлі Фішер, Тесса Девідсон, Стейсі Хілліард та інші досить класних спортсменок. Кожна із Топ – 8 могла зробити сенчурі брейки, що було суттєво, якщо врахувати, що в той час це було досягненням і у професійній грі.
«У нас було 40 заявок у ті дні, коли ми ішли в Лідс, щоб грати в Північному снукерному центрі, який був і досі є - одним з найкращих клубів країни. Джим Вільямсон вітав нас з розпростертими обіймами, як не багато клубів в ті часи, і це робить особливим те, що клуб продовжує залишатися важливим місцем для нас і сьогодні».
Авжеж, 80-ті роки  у Великобританії відомі як перший період буму снукеру, і для жіночої гри також, як згадує Менді.
"Це був дивовижний час займатися спортом", - каже Фішер. "Ми були добрими друзями з Джиммі Уайтом і Тоні Мео, тому що той самий чоловік в моєму місті, який познайомив мене зі снукером,  надав їм можливість грати на його столі, а потім він водив їх по всім  невеликим снукерним клубам цього району.
«Мені щастило протягом дня, зайти і пограти, коли вони виходили на показові виступи. Я ходила і дивилась, це було фантастично. Він робив це не раз і організував безліч показових виступів, у дні, коли вони були аматорами, перш ніж це справді знялося великим чином ».
Провідним гравцем у 1980-х був шестиразовий чемпіон світу Стів Девіс, і Менді захоплюється спогадами про схрещування київ з ним та його великим суперником Алексом Хіггінсом.

організовувала місцевий показовий матч зі Стівом та Алексом у спортивному центрі" Бушфілд "в Пітерборо перед 1000 людьми, і вони привели безліч людей, щоб підтримати мене, це було чудово", - згадує Фішер. "Атмосфера була неймовірною, і я зігрла три фрейми проти Алекса Хіггінса, і взяла один (напевне він дозволив мені перемогти його, я не зовсім впевнена!).
«Але під час другої сесії з 3 фреймів проти Стіва Девіса я тільки починала. Я не знаю, чи був це адреналін, але я зіграла дуже добре, і я вела 54 очки при рахунку 1-1 в третьому фреймі, перш ніж він зіграв серію 57 очок. Але це було фантастично, і у мене прекрасні спогади про той вечір, він завжди буде зі мною ».
Хоча він не був гравцем, а чоловіком  синонімом снукеру в 1980-х, був, звичайно, Баррі Херн, тодішній менеджер Стіва Девіса, а тепер голова комерційного відділу спорту World Snooker Tour.

"Баррі був прекрасним, і в перші дні він надав нам величезну підтримку, за що я вічно вдячна", - пояснює Фішер. «Перший мій досвід з ним був, коли він організував міжміські змішані пари, де я грала зі Стівом Девісом і ще однією дівчиною по імені Джулі Ісліп, яка грала з Тоні Мео.
"Захід відбувався на національному телебаченні, транслювали безпосередньо перед фіналом Кубка Англії, щоб утримати глядачів на цьому каналі. За тиждень, ми зробили передматчеве інтерв'ю з Дікі Девісом на Світі Спорту, а потім спустилися туди до Саутенда, щоб зіграти на матчевому столі перед усіма людьми, які були дивовижні.

"Баррі все це зробив, і він бачив потенціал у жіночому снукері. Пізніше він забезпечив спонсорство від Forte Hotels, щоб спонсорувати нас протягом трьох років, а заходи відбувалися по всьому Лондону. Він також домігся Mita world masters, які вводили величезні суми грошей у жіночу гру. Він справді - людина Мідас!
"На жаль для нас, Баррі активно втягувався в інші види діяльності, такі як футбольний клуб і бокс Leyton Orient, типово досягаючи успіху в усьому, що він робить! Але було фантастично мати можливість працювати з ним у той період і бачити, що він зараз робить з професійною грою».
Зовсім недавно жіночий снукер пережив складні часи, перш ніж у 2015 році було досягнуто домовленості з керівництвом Всесвітньої професійної асоціації снукеру та більярду (WPBSA), щоб World Women’s Snooker стала його дочірньою компанією. За підтримки WPBSA Всесвітній жіночий тур зі снукеру зміг розширитися, як ніколи, міжнародними змаганнями, що проводяться по всьому світові, і понад 150 гравців, які зараз у світовому рейтинговому списку, це надає Фішер оптимізму на майбутнє.
"Протягом останніх декількох років на борту WPBSA було надзвичайно фантастично", - продовжує Фішер. «Вони були дуже захоплені цим, і за останні кілька років було чудово проводити заходи за межами Великобританії, в материковій Європі, Азії та Океанії. Зокрема, минулорічний чемпіонат світу серед жінок у Таїланді був одним із найкращих турнірів, в яких я брала участь протягом останніх 40 років.
"Я твердо вірю, що небо є межею для жіночого снукера. Немає фізичної причини, чому жінка не може грати в снукер так добре, як чоловік. Безумовно, Реанна Еванс здатна і довела, що може грати серед професійних чоловіків. Ми постійно вітаємо нових гравців, і я впевнена, що ми продовжуємо рости та відкривати нові території, ми будемо лише продовжувати бачити, як ростуть гравці. Я бачу перед собою дуже світле майбутнє для жіночої гри ".

За матеріалами сайту https://www.womenssnooker.com/

Оригінальний текст статті ТУТ