20 квітня 2021 дата публікації

Камбеки Хіггінса та Вілсона. Чемпіонат Світу 2021

Джон Хіггінс зміг ліквідувати відставання в матчі з Тянем Пенфеєм та відігратися з рахунку 4:7, щоб здобути перемогу в матчі 10:7! Джон визнав, що не зважаючи на чотири титули Чемпіона Світу, він все ще відчуває пресинг під час матчів у Крусібл.

Джон прекрасно зіграв цього року: спочатку Хіггінс дістався фіналу Мастерс, де програв Яню Бінтао 8:10, а згодом – блискуче виступив на Tour Championship, де впевнено здолав усіх суперників та обіграв Ронні О’Саллівана у фіналі з рахунком 10:4.

image

Однак Хіггінс не зміг продемонструвати ту гру в матчі першого раунду Чемпіонату Світу. Зустріч відбувалась у боротьбі з самого початку і першу сесію виграв Тянь 3:4. 
У дебюті другої сесії Тяню вдалося виграти ще два фрейми, відірвавшись до 4:7, але Хіггінс, буквально вигризаючи кожен фрейм спромігся зрівняти рахунок 7:7. Джон скористався помилкою Тяня та вийшов уверед, а згодом закріпив перевагу завдяки сенчурі в 127 очок. 

image

Через те, що матч не вклався у відведений для сесії час, його довелось зупинити, і догравати вже після завершення матчів вечірньої сесії. Хіггінс провів ще один сенчурі брейк у 135 очок та забезпечив собі місце у другому раунді, де він зіграє з переможцем матчу Марк Вільямс – Сем Крейгі.

Після неймовірного камбеку Хіггінс зазначив: «За ці 27 років я багато чого тут бачив. Я зміг ухилитися від пострілу та радий пройти далі. Перший раунд завжди видається дуже напруженим – я завжди це відчуваю. А далі вдається грати більш розслаблено».

image

«В певний момент у мене перехопило дихання, не знаю, що саме сталося, але Крусібл може здійснювати пресинг абсолютно на всіх. Я намагатимусь взяти позитивні моменти з цього матчу – те, що завершив поєдинок двома сенчуріз, наприклад. Буду намагатися обрати краще з того, що я продемонстрував та застосувати це в наступному матчі».

Півфіналіст минулорічного Чемпіонату Світу Ентоні МакГілл в матчі з Рікі Волденом з рахунку 4:4 довів матч до перемоги 10:5 і тепер зустрінеться з Ронні О’Салліваном в 1/8 фіналу.

image

16-й номер рейтингу мав невелику перевагу 5:4 після першої сесії проти Волдена, а згодом пішов у відрив завдяки брейкам 83 та 130 очок, що дозволило вийти вперед 7:4. Волден відіграв один фрейм серією 98 очок, проте МакГілл взяв наступні дві партії з найкращим брейком 69 та зробив рахунок 9:5. У 15-му фреймі Волден мав шанс зачистити стіл за рахунку 0:59, але допустив неточність при виході на останню червону кулю і МакГілл зрештою здобув перемогу на останніх кольорових.

«Можливо, це краща моя форма на Чемпіонаті Світу. Цього сезону я не досягнув особливих результатів, але моя гра краще за мої результати. Це була приголомшлива перемога, тому що я високо ціную Рікі – він класний гравець. Я задоволений тим, що обіграв його з рахунком 10:5».

image

«Мені подобається грати тут, адже я виріс на матчах в Крусіблі. Навіть зараз, коли мені 30 років і я доросла людина, якась частина мене все ще відчуває себе дитиною. Це найкраще місце у світі, і небагатьом гравцям випадає шанс зіграти тут. З цього моменту на кожному Чемпіонаті Світу я буду прагнути, щонайменше пробитись до півфіналу, так само, як одного разу я вже це робив. Як можна не радіти тому, що будеш грати з Ронні в Крусіблі? Я буду прикладати всіх зусиль». 

Кайрен Вілсон вчергове довів, що володіє потрібними холоднокровністю та темпераментом, щоб вибиратись із складних ситуацій. Фіналіст минулорічного Чемпіонату Світу програвав 1:5 Гері Вілсону, але зрештою спромігся переграти опонента з рахунком 10:8.

image

Уступаючи 4:5, Кайрен на старті другої сесії виграв три фрейми з двома серіями 50+ та вийшов уперед 7:5. Гері відновив рівновагу 7:7, але Кайрен знову відірвався на два фрейми до 9:7. Гері відіграв один фрейм, проте Кайрен впевнено довів матч до перемоги 10:8, відмітившись впродовж матчу трьома сенчуріз та шістьма серіями 50+.

Вілсон зауважив після перемоги: «Мені дуже допоміг досвід подібних матчів, щоб не похитнутись за рахунку 1:5. Раніше я запанікував би, але зараз я просто чекав свого моменту і дочекавшись не відпустив».

image

«Столи дуже швидкі, тому мені довелося грати щільніше, щоб краще тримати биток, але з рахунку 1:5 я грав скажено добре. Було приємно бачити вболівальників, особливо коли перегородка піднялась. Це надає крила. Я адаптувався до умов та чекаю свого другого матчу. Минулорічний виступ навчив мене, що не буває дрібниць у підготовці. Зараз я, навіть, склав спеціальне меню, щоб отримувати достатньо поживних речовин та тренуватись в необхідний час».
 

Статтю створено за матеріалами WST.TV