07 січня 2020 дата публікації

Казаков та Бойко - попереду мальтійський плей-оф

6 січня – і ще один день України на Мальті

Поки Юліан Бойко відпочивав і спостерігав як суперники по групі виводили його не просто у плей-оф, а майже на сто відсотків на друге місце, Антон Казаков провів другий поспіль вкрай важкий, але, в підсумку, переможний ігровий день.

Розпочав Антон з поразки від англійця Льюїса Улли – 1:3. Нічого незвичайного в такому результаті нема. Суперник – сильний 17-річний англієць, і можна тільки поздравити нас всіх з тим, що наші хлопці вже грають на рівних, а час від часу й перемагають не просто однолітків, а навіть старших за віком британських снукерістів (нагадаємо, що напередодні Антон виграв у співвітчизника Улли ЛьюЇса Харпера, а Юліан мав всі шанси перемогти Раяна Дейвіса). Але ще до цього ситуацію в групі до краю заплутав Антон Ковальські. Поляк, майже «знищений» Казаковим напередодні, «воскрес» і переграв того ж самого Уллу. В підсумку, перед заключною грою проти латвійця Андрейса Пріпьокса, Казаков міг як виграти групу, так і не вийти до плей-оф. На цю хвилину Ковальські та Улла вже вийшли до плей-оф. Третім міг стати переможець зустрічі Казаков – Пріпйокс. Зустріч 15-річного Казакова з 12-річним Пріпйоксом вийшла така, як і могла бути. Нерви, боротьба. Андрейс виграє перший фрейм, Антон зрівнює. Переломним та вирішальним став третій фрейм. На зеленій кулі суперники грали з півгодини, набравши 39 очок за рахунок фолів (22:17 на користь Антона). Коли, нарешті, Пріпйокс зіграв зелену кулю, йому вже був потрібен снукер. Ну а коричнева куля принесла остаточну перемогу у фреймі Антону. І після цього дуже швидко Казаков бере четвертий фрейм, перемагає 3:1 і виходить в плей-оф з першого місця!

Тим часом в групі «С», де виступає Бойко, валлієць Зак Коскерс програв дві зустрічі і втратив шанси на вихід до плей-оф, як і румун Максим Ене. Стало зрозуміло, що Юліан Бойко, при будь-якому підсумку зустрічі з Коскерсом, виходить до плей-оф. Але розслаблятися не варто. Кожен виграний фрейм (а для другого місця в групі треба ще виграти принаймні один) здатен підняти Юліана на декілька місць в посіві плей-оф.

Тепер ще два моменти. Перший – що відбувалось на турнірі в зустрічах інших гравців. Другий – з ким можуть зустрітися наші улюбленці в 1/16 фіналу.

Група А. Шон Меддокс перший з чотирма перемогами, але поки без серйозних брейків – 72 найкращий. Другий англієць Коннор Бензі відмітився брейком 100 очок і став другим, швейцарець Луїс Веттер – третій.

Група В. Лідирує шотландець Ліам Грем, але йому ще грати з валйцем Бредлі Тайсоном, який програв обидві зустрічі (в цій групі – єдиний з усіх, лише чотири учасники, не приїхав таєць Футісабоді). Грем та угорець Аттіла Хорват вже у плей-оф, Тайсон, якщо виграє у Грема, вийде в 1/16 фіналу, витіснивши англійця Джека Хейлі.

Група С. Раян Дейвіс – перший, Юліан Бойко – другий (повторюємо, ще треба виграти хоча б фрейм), Міна Авад з Єгипту – третій.

Група D. Чемпіон світу U21 2018 року У Іцзе програв лише один фрейм в чотирьох зустрічах. Далі два англійці – Іса Іштіак та 12-річний Ділан Сміт, який приїздив на тренування до SnookerLviv.

Група Е. Шотландець Дін Ян також виграв всі зустрічі з загальним рахунком 12:1, але, на відміну від У Іцзе, ще набив повний мішок брейків – 104, 83, 76, 68, 61, 54, 53. Виходячи з рівня гри, Дін Ян (нагадаю, третій номер в рейтингу Челлендж-туру!) – один з найголовніших претендентів на загальну перемогу. В плей-оф з цієї групи вийшли англієць Халім Хусейн та віце-чемпіон світу U16 угорець Булчу Ревеш, який відтіснив англійця Райлі Арчера.

Група F. Англійці Адам Мерфі та Мікі Джойс, а ще валлієць Ліам Дейвіс «розписали» групу на трьох, вигравши друг у друга «по колу». За різницею фреймів Мерфі – перший, Джойс – другий, Дейвіс – третій.

Група G. Найбільш знаний з учасників цієї групи бельгієць Бен Мертенс лише третій. Перше місце – у англійця Кайдена Брерлі, на другому місці Гао Ян з Китаю.

Група Н. Головний фаворит групи пасинок Марка Аллена Роббі Макгіган в грі за перше місце зазнав нищівної поразки від не дуже поки розкрученого англійця Джеймі Вілсона. Третій в цій групі ще один англійський снукерист Олівер Сайкс.

Група I. Одна з найбільш цікавих груп. Уже в першій зустрічі ірландець Аарон Хілл виграв 3:1 у бельгійця Жульєна Леклерка. В підсумку, Леклерк видав найкращу серійність з усіх учасників турніру – 121, 111, 83, 83, 73, 67 та 57 очок, але зайняв лише друге місце. На рахунку Хілла чотири перемоги, брейки 86, 74, 73, 70, 64, 63 та 54 очок, і перше місце. Третє місце зранку ще тільки буде виборювати індієць Крейшх Гурбаксані у боротьбі з валлійцем Рісом Моргансом.

Група J. Одна з несподіванок чемпіонату. Переміг серб Йован Тодоровіч, який виграв у всіх суперників. На другому місці – Дігвіджай Кадьян з Індії. Третій – шотландець Сем Маккей. Не вийшов з групи англієць Веслі Купер.

Група К. Перший тут наш Антон Казаков. Поляк Антон Ковальські – другий, англієць Льюїс Улла. Андрейс Пріпьокс та Льюїс Харпер припиняють боротьбу.

Ну і, наприкінці затягнувшегося різдвяного огляду, прикинемо, з ким можуть зіграти Антон та Юліан в першому колі плей-оф.

Антон, скоріше отримає у посіві плей-оф 11-й номер (гірший з тих, кто виграв групу). Поки лише Антон та Айдан Мерфі виграли групи з поразкою, але у англійця краща різниця фреймів. Є ще шанс, що програє в групі «В» Грем, тоді Антон буде мати шанс його випередити. У разі ж 11-го «посіву», Казаков в 1/16 фіналу зіграє з 22-м номером, який отримає гірший з тих, кто посяде друге місце у групах. Найбільш вирогідні варіанти – Коннор Бензі та Жюльен Лелкерк.

Юліан Бойко, сподіваємось, виграє з великим (3:0, мінімум 3:1) рахунком у зовсім не сильного, та, до того ж, втратившого всі шанси валлійця Зака Коскера. В такому разі, Юліан отримає десь 14-15 номер посіву (третій-четвертий з тих, кто посяде друге місце), і його суперником буде 18-19-й сіяний. Вирогідні суперники – Ян Гао, Бен Мертенс та Аттіла Хорват.

На цьому досить. Зовсім скоро все стане зрозумілим. Вболіваємо за український снукер!