21 червня 2020 дата публікації

Казаков та Хмелевський перемагають на командному чемпіонаті України

Перемогою Антона Казакова та Дениса Хмелевського закінчився у київському БК «Лідер» командний чемпіонат України зі снукеру.

Найсильніша пара України визначалась вже в сьомий раз (трохи підкорегуємо інформацію, яку давали раніше про те, що це шостий командний чемпіонат – справа в тому, що п’ять разів турнір проводився під егідою ФСБУ, а одного разу – у 2018 році, чемпіонат проводила НФСУ, і той турнір у Львові виграли брати Максим та Артем Столярчуки). Черз карантинні обмеження було прийнято рішення грати зі старту за олімпйською системою та провести турнір за один день.

Головною інтригою чемпіонату стало те, що це був останній аматорскький турнір Юліана Бойка перед початком професійної кар’єри. Юліан в парі з Сергієм Ісаєнком вважався безумовним фаворитом, але вийшло трохи по іншому. Взагалі, весь чемпіонат пройшов дуже цікаво і непередбачувано. Починаючи прямо з відкриття – коли не вдалося включити гімн України, всі гравці заспівали державний славень «а капела». До речі, приємним для всіх моментом на відкритті стало вручення Юліану Бойку та Антону Казакову призів за чемпіонат Європи в Лісабоні. Юліану – за перемогу на «6-red», Антону – за найвищий брейк.

Те, що рівень українського снукеру зріс, і битися будуть всі і до останнього, стало зрозуміло вже на самому старті. Львів’яни Юрій Семко та Кирило Байдала, які стануть одними з героїв цього турніру, поступалися 0:2 київській парі Андрій Шульга/Георгій Петрунько, але змогли вирвати перемогу. Ключовим моментом став епізод у парному фреймі, коли Георгій намагаючись поставити дуже складний снукер, лічені міліметри не докатив биток, і замість «пастки» для суперників, поставив її своїй команді. Після перемоги в парному фреймі, львів’яни святкували перемогу і в особистих. Спочатку Семко виграв у Петрунька, а потім Байдала приніс вирішальне очко, перемігши Шульгу.

Всі дуже чекали на вихід до столу Юліана Бойка та Сергія Ісаєнка. Першими суперниками фаворитів стала маріупольська пара Андрій Макеєв/Богдан Чубаров, яка до того протягом п’яти годин долала спротив юних Артема Суржикова та Романа Блакити. Юліан почав дуже потужно, вже в першому фреймі зробивши брейк 78 очок. Цей брейк так і залишився найкращим на турнірі. Зігравши в парному фреймі серію 55, Юліан з Сергієм перемогли 3:0 та вийшли у півфінал на Семко з Байдалою. Ця зустріч стала найцікавішою грою чемпіоната та принесла найнеочуківаний результат.

43:14 – з таким рахунком у першому фреймі Юрій Семко перемагає Юліана Бойка. Сергій Ісаєнко виграє у Кирила Байдали 53:37 та зрівнює рахунок. Ключовий епізод зустрічі відбувся у парному фреймі при рахунку 39:34 на користь Ісаєнка та Бойка. Юліан з рестом грає не дуже складну синю кулю, але не забиває і віддає гру суперникам. Кирило з Юрієм роблять кліренс з трьох куль, що залишились і виграють фрейм.

Далі Бойко перемагає Байдалу та зрівнює рахунок – 2:2. Вирішальний фрейм виходять грати Ісаєнко та Семко. І все виглядало так, що Сергій впевнено переможе. Він вів у рахунку 48:5 (!). Але після незабитої рожевої кулі у середину все перевернулось. Спочатку Юрій робить брейк 27 очок. А потім нібито нескладний снукер, який поставив Семко, обернувся справжнью катастрофою для Ісаєнка. Сергій тричі не виходить, після третього разу биток встає в снукер, Юрій пропонує грати вже з цієї, нової позиції, потім ця ситуація повторюється ще раз. Загалом Ісаєнко фолить на 27 очок, після чого Семко виходить вперед – 59:48. А потім Юрій вже на «куражі» кладе червону даблом у середину, продовжує брейк та доводить перевагу до 19 очок – 67:48. Помилка на простій зеленій кулі ще дає шанс Ісаєнку, але після недовгої гри Семко ставить черговий снукер. Ісаєнко виходить, але віддає гру. 3:2 – Юрій Семко та Кирило Байдала виходять у фінал.

В іншій частині сітки увагу привертали дві пари – Антон Казаков/Денис Хмелевський та Сергій Петраш/Артур Півченко. Казаков минулого року виграв чемпіонат разом з Владиславом Вишневським. Цього разу Владислав вирішив залишитись вдома в Червонограді, і Казаков почав шукати нового партнера. Пропонував зіграти разом, наприклад, Євгену Талову. Але згодом «золоту акцію» отримав Денис Хмелевський, який в підсумку вперше став чемпіоном України. Пара Петраш/Півченко була цікава тим, що один з лідерів світової піраміди вперше грав на снукерному турнірі. Про враження від такої події Артур висловився після турніру: «Дуже цікаво, але треба тренуватись». Першим суперником Артура став Ілля Євтєєв. Рівна гра тривала до рахунку 48:48, після чого один «вбивчий» снукер у виконанні Півченка вирішив долю фрейму.

До речі, Євтєєв зі своєю партнеркою Маргаритою Лісовенко вийшли на гру проти Півченка та Петраша завдяки перемозі над найдосвідченішою парою чемпіонату Степан Делятинський/Олег Васьковський. Вирішальним став фрейм, який юна Маргарита буквально «вигризла» у Степана Делятинського.

В підсумку, Півченко з Петрашем виграли у Євтєєва та Лісовенко 3:0 та вийшли у півфінал на Казакова та Хмелевського, які переграли 3:1 Тараса Ульянченка та Олексія Ярмоленка. І в цій зустрічі все було непросто. На увагу заслуговує фрейм, який зіграли Ульянченко та Казаков. Тарас вигравав 26 очок на двох кулях, та примудрився догратися до респоту, який все ж таки виграв. Правда, після цього Казаков та Хмелевський не віддали жодного фрейму.

Зустріч проти Півченка та Петраша Казаков з Хмелевським також почали з поразки. Знову програв Казаков. Артур Півченко зробив свій найкращий брейк – 36 очок, та переміг діючого чемпіона України в особистому та командному заліках та бронзового призера чемпіоната Європи в команді. Але ситуацію виправив Хмелевський. Денис впевнено переграє Петраша з брейком 30 очок. Потім в парі Антон з Денисом знову перемагають з таким самим брейком. Четвертий фрейм – Хмелевський проти Півченка. Чудова гра Дениса, брейки 46 та 23 очки, і дніпровсько-вінницька пара виходить до фіналу.

Якщо в півфіналі пару Казаков/Хмелевський «витяг» Денис, то у фіналі вже «першу скрипку» грав Антон. В першому фреймі Антон в рожевій кулі здолав спротив Юрія Семка. Львівська пара зрівнює рахунок – це Кирило Байдала завдає Денису Хмелевському єдиної поразки за весь чемпіонат. Програючи 38:50, Байдала робить блискучий брейк 30 очок та виграє у рожевій кулі. Вперта боротьба продовжується в парному фреймі, який знову закінчується в рожевій кулі – крапку ставить Казаков. Четвертий фрейм грають Антон Казаков та Кирило Байдала. Знову вперта боротьба, знову інтрига до кольорових куль, багато емоцій, і перемога більш досвідченого Антона. 3:1 – Антон Казаков та Денис Хмелевський – чемпіони України. Юрій Семко та Кирило Байдала – другі, Сергій Петраш/Артур Півченко, Юліан Бойко/Сергій Ісаєнко – на третьому місці.

Чемпіонат України закінчився, попереду мейн-тур.