14 липня 2019 дата публікації

В передчутті нового сезону

Ось нарешті залишається менше двох тижнів до повноцінного старту сезону Мейн Туру 2019/2020. Близько двох місяців професійні снукеристи відпочивали, а любителі змагалися за право перебувати серед 128 найсильніших гравців планети у Q-School 2019, в якому брали участь Сергій Ісаєнко та Юліан Бойко. Що хотілося б відзначити до початку довгоочікуваного для всіх любителів снукеру сезону?
По перше призовий фонд рейтингових турнірів продовжує невпинно рости і цього разу складе 14,4 мільйонів фунтів стрелінгів (що на 1,1 більше за минулорічний). Також президент World Snooker Баррі Хірн планує поступово збільшувати кількість турнірів, як рейтингових так і низькорейтингових, командних та турнірів по запрошенню, на кшталт Masters. Це не може не радувати нас вболівальників, а також переважну більшість гравців. Хоча серед гравців звичайно ж є виключення.....
Якраз у рамках розмови про такі виключення переходимо до другої новини, Ронні О'Салліван планує взяти участь лише у кількох турнірах цього сезону, серед яких скоріш за все не буде жодного з турнірів Трійної Корони (нагадаємо, це UK Open, Masters та Чемпіонат Світу).  Для Ронні така "витівка" не стане першою у його блискучій кар'єрі та ми все ж таки сподіватимемося, що "Ракета" змінить свою думку. 
Отже, повертаючись до сезону 2019/2020, розпочнемо з першого рейтингового турніру. З 2016 року незмінно відкриває Мейн Тур турнір Riga Masters. Турнір у столиці Латвії розпочнетьня 26 липня та завершиться 28-го. Що ми вже можемо розповісти про нього? У Ригу не приїдуть низка найсильніших гравців, традиція пропускати перші турніри, на жаль не рідкість. Таким чином, ми залишимося без виступів таких кравців, як чильний чемпіон світу Джад Трамп, легендарні Ронні О'Салліван та Джон Хіггінс, Дінг Джанху, Марк Аллен та Шон Мерфі. На стадіях кваліфікації до турнірів нерідко стаються сенсації і потенційні претенденти на титул можуть програти меньш іменитим суперникам. Цьогорічна кваліфікація до Riga Masters не стала виключенням. Відбірну сітку, неочікувано для всіх, не пройшли такі гравці як: 

  • Стюарт Бінем програв китайцю Лі Хангу рахунком 1 - 4
  • Валієць Раян Дей (який до недавнього часу стабільно знаходився у топ-16 рейтингу) поступився у вирішальному фреймі Луісу Хескоту, який трохи більше місяця тому був любителем і пробився у тур завдяки другому раунду Q-School. 
  • Представник Шотландії Стівен Магуаір програв з рахунком 2 - 4 англійцю Лаяму Хайфілду. 
  • Півфіналіст крайнього Чемпіонату Світу Девід Гілберт не зміг здолати валійця Іана Прісі 3 - 4.

І нарешті залишається додати, що не всі матчі кваліфікації завершилися. Деякі з них пройдуть уже в Ризі, напередодні основного турніру. Таких матчів буде 5 і у них візьмуть участь такі гравці, як чинний чемпіон Riga Masters австралієць Ніл Робертсон, який гратиме з Робертом Мілкінсом, чемпіони світу Марк Селбі та Марк Уільямс візьмуть участь у кваліфікації і зіграють проти Харві Чендлера та Джордана Брауна відповідно. 
Ще приємною новиною стане те, що на виступ у основній сітці претендуватимуть двоє гравців з Прибалтики. Латвієць Радіон Юдін на правах господаря турніру зіграє валійцем Дуеєном Джонсом, та найбільш хвилюючим матчем для нас стане виступ хорошого друга НФСУ естонця Андреса Петрова, який поміряється силами з Хішафом Кірані. Побажаємо йому успіху!

Сподіватимемося що перший турнір та сезон в цілому буде вдалим та повним захоплюючими брейками, боротьбою та красивою грою. Любімо снукер!

Автор Данило Дижак