25 липня 2020 дата публікації

Кваліфікація до чемпіонату світу. Дивіться, хто пішов

 В Англійському інституті спорту в Шеффілді в розпалі зустрічі третьго кваліфікаційного кола чемпіонату світу.

Самий час подивитись, що коїться в рейтинговій таблиці, хто вже вибув з мейн-туру, а для кого найближчі день-два стануть вирішальними.

Отже, починаємо з самого кінця. Не вдалось втриматись в турі дебютантам сезона 2018/2019 поляку Адаму Стефанову (114 місце) та німцю Сімону Ліхтенбергу (113). В їх доробку відповідно 12 500 та 12 600 фунтів стерлінгів/рейтингових очок. 16 500 очок набрав Енді Лі з Гонконгу, який не приїхав на чемпіонат світу, чим прирік себе до, принаймі, призупинення професійної кар’єри.

Далі йде велика група гравців, що посідають місця з 93-го по 99-е. Це Кішан Хірані з Вельсу, китайці Чень Фейлун, Фань Чжені та Чжан Цзянькан, таєць Джеймс Воттана, англієць Хаммад Міах та наш «добрий знайомий» малайзієць Тор Чуан Леон. З цієї сімки двоє (Воттана та Чжан Цзянькан) не приїхали до Шеффілду, решта програла у другому колі. І всі вони також вибувають з туру.
 

Йдемо далі. Вибувають з мейн-туру англійці Харві Чандлер (89), Олівер Лайнс (86) та Лі Вокер з Вельсу (83).  При цьому Джеймі Кларк, який посідає поки 87-му сходинку, після вчорашнього розгрому Мітчелла Манна (6:1) ще зберігає шанси залишитись в турі. Але дуже примарні. Скоріше за все, Джеймі не вистачить навіть виходу до чвертьфіналу. Таке ж саме становище і у Ешлі Карті. Він поки лишається в грі, посідає 80-ту сходинку, але не має практичних шансів лишитись в турі. І все також печально у ветерана Майка Данна. Відставання біля 40 000 очко від 64-го місця і майже стовідсоткові шанси залишити тур.

Джон Астлі та Крейг Стедмен, які вибули після поразок в першій же грі, покидають тур вже без жодних варіантів. Таке ж саме становище й у Анди Чжана, який не приїхав до Шеффілду. І ще треба додати Сема Берда. 74-е місце у рейтингу на кінець року та продовження боротьби у чемпіонаті світу навряд чи зможуть допомогти Сему. І покидає тур також наж знайомець з Кіпру Майкл Джорджіу, який програв у першій же зустрічі на чемпіонаті світу Майклу Вайту. Отже, маємо список з 21 гравця, яких вже можна вважати вибувшими.

А відкриває перелік гравців, становище яких досить скрутне, але з реальними шансами «вижити», Елфі Берден. В рейтингу на кінець сезону він займає місце якраз між Андою Чжаном та Семом Бердом. Але, на відміну від китайця, продовжує боротьбу у чемпіонаті світу, і на відміну від співвітчизника Берда, займає непогане положення в рейтингу одного року. Великий мінус – дуже сильний суперник у третьому колі, якого треба за будь-яку ціну перемагати. Це Лян Веньбо. Грає з ним Берден прямо зараз. Поки рахунок 2:2. Все ж таки дам прогноз, що Берден покине тур.

Джордану Брауну з Північної Ірландії також, скоріше за все, не вдасться увійти до топ-64, але непоганий виступ в поточному сезоні дає впевненість в тому, що Браун увійде до четвірки кращих гравців у річному рейтингу навіть у разі завтрашньої поразки від іранця Хоссейна Вафеї.

Поразка Майкла Вайта в третьому колі від Ноппона Сенгкхама (4:6) поставила-таки валлійця на край прірви. Але, скоріше за все, він якимось дивом повинен втриматися. Поки Майкл йде четвертим в річному рейтингу, але всього на 4750 очок випереджає Фергала О’Брайєна. У разі перемоги ірландського ветерана, він випередить Вайта. Друге питання, чи зможе зараз Фергал перемогти Луку Бреселя. Поки ірландець попереду – 2:1. Для того ж, щоб піднятися в топ-64, О’Брайєну треба кваліфікуватись у «Крусібл», тобто виграти ще дві зустрічі. Майже така ж ситуація і у співвітчизника О’Брайєна чемпіона світу Кена Доерті. Тільки якщо Фергал має шанси «заціпитись» за топ-4 річного рейтингу, то у Кена їх нема. Лише дві перемоги (перша – над Марком Кінгом) в змозі врятувати великого снукериста від вильоту з мейн-туру.

В «прикордонній» зоні також Ліам Хайфілд (66), Джек Джонс (65), Роббі Вільямс (64) та Марк Джойс (63), Джо О’Коннор (62), Елліот Слессор (61) та Ло Хунхао (60). Але у випадку серйозної небезпеки всім їм на допомогу повинен прийти річний рейтинг. Отже, зроблю прогноз, що до 21-го гравця, яких вже віднесли до переліку вибувших, ще треба додати Бердена та обох ірландців. Ну і не можливо пройти повз вчорашне досягнення Ло Хунхао. «Піаніст» (нагадаю, що окрім майстерного володіння києм, Ло Хунхао ще професійно грає на фортепіано), програючи 1:5 Пітеру Лайнсу, зумів вирвати перемогу, вигравши п’ять фреймів поспіль, два з них – в чорній кулі.

А ось про те, що будуть робити гравці, що покинули тур, і чи буде в них нагода відразу ж повернутись – в нашому наступному матеріалі.