07 березня 2020 дата публікації

Ліга чемпіонів. Робертсон? Трамп? Дональдсон!

Несподіваним тріумфом Скотта Дональдсона закнічився у Лестері 13-й сезон снукерної Ліги чемпіонів.

25-річний шотландець, який поки не має на своєму рахунку рейтингових титулів, здобув найголовнішу поки перемогу у кар’єрі.

Спочатку, у понеділок та вівторок, визначився сьомий, останній учасник фіналу. Їм став чемпіон світу 2006 року Грем Дотт. Шотландець посів друге місце в коловому турнірі слідом за Джоном Хіггінсом. Але якщо Дотт в півфіналі розібрався з Девідом Гілбертом – 3:0, то Хіггінс поступився 1:3 Марку Вільямсу. Фінал Дотт – Вільямс приніс перемогу Грему у чотирьох фреймах. При чому в заключному фреймі Вільямс зробив брейк 54 очки, на що Дотт відповів кліренсом 68.

У фінальному турнірі, що відбувся у середу та четвер, було два головних фаворити – Джадд Трамп та Ніл Робертсон. Джадд, нагадаємо,ще й триразовий переможець Ліги- найусіпшніший гравець в її історії. І в перший день і Трамп, і Робертсон впевнено крокували до перемоги, вигравши по три зустрічі з трьох. Але у фінальний день відбулось багато непередбачуваного. Спочатку Робертсон примудрився не попасти у півфінал. 1:3 з Доттом, 0:3 з Трампом та 1:3 у заключній грі зі Скоттом Дональдсоном. В підсумку, австралієць та два шотландці (Дональдсон та Ентоні Макгілл) виграли по три зустрічіз шести, але за різницею фреймів Макгілл став третім, Дональдсон – четвертим, а Робертсон лишився лише п’ятим. Друге місце зайняв добре «розім’явшийся» у попередні два дні Грем Дотт, ну а першим за явною перевагою став Трамп – шість перемог, нуль поразок.

Здавалось, що вже ніщо не зупинить Джадда на шляху до чергової перемоги. Але…Дональдсон перемагає Трампа 3:1 і виходить до фіналу. Другим фіналістом стає Дотт, який в контрі переграв Макгілла. Але другий за три дні фінал не приніс цього разу успіху Грему Дотту. Скотт Дональдсон виграє перший фрейм з брейком 60 очок, потім два поспіль на чорній кулі і перемагає з загальним рахунком 3:0. Перша перемога у професійному снукері в активі молодого шотландця, за яку він отримав 10 тисяч фунтів.

Тепер професіонали будуть відпочивати до 17 березня, а наша увага відсьогодні прикута до Португалії, де за участі великої української команди стартує чемпіонат Європи.