12 червня 2020 дата публікації

Лука Бресель перемагає на Championship League

25-річний бельгієць Лука Бресель став переможцем турніру Matchroom.Live Championship League.

Баррі Херн черговий раз вигадав схему проведення, яка тримала всіх в напрузі майже до останнього удару. Система, в якій після чотирьох фреймів може бути нічия, а перемогу можна здобути лише з різницею в два фрейми, мала наслідком вперту боротьбу до останнього майже в кожній групі. В деяких, взагалі, переможець визначався лише по кращому брейку. Одним словом, вдалсь провести цікаве шоу.

В передостанній день турніру визначались ще два фіналісти (напередодні, нагадую, до фіналу потрапили Стюарт Бінем та Бен Вулластон). Перемогу святкували Лука Бресель та Райан Дей. Обидва набрали по п’ять очок – перемога та дві нічиї. Бельгієць випередив Гері Вілсона, Марка Джойса та Ешлі Карті, валлієць – чемпіона світу Джадда Трампа (перемігши в особистій зустрічі з рахунком 3:0 та брейками 122, 107, 60), Девіда Гілберта та Баррі Хокінса.

І ось фінал. Чотири гравці, шість зустрічей одна за одною на одному столі. І в першій же зустрічі Бресель робить, як з’ясувалось згодом, головний крок до загальної перемоги. 3:0 Лука «розриває» Бінема, зробивши два сенчурі -  106 та 105 очок. На рахунку Стюарта – 12 очок за три фрейми.

Далі до столу вийшли Райан Дей та Бен Вулластон.Валлієць бере перший фрейм з брейком 60 очок, та далі домінує англійський снукерист. Три фрейми поспіль виграє Бен – і 3:1.

Дей виходить грати з Бреселем. Програє 0:1, потім 1:2, але в заключному фреймі робить сенчурі 105 очок та фіксує нічию – 2:2. Радощів від неї, правда, обмаль. Шансів на перемогу в Дея після цього вже майже не залишилось.

Далі Бінем, що оговтався від нищівної поразки від Бреселя, перемагає 3:1 Вулластона. Після двох турів лідирує Бресель з чотирма очками, по три на рахунку Вулластона та Бінема.

Бресель грає з Вулластоном. Англійцю потрібна тільки перемога, бельгійця за певних умов влаштовує нічия. Бресель розпочинає з брейка 67 очок, 1:0. Вулластон у відповідь – 141 та 126! Феєрична гра, і Бен вже попереду – 2:1. Але що робить Лука! Сенчурі 111 – і 2:2 у грі. Вулластон вибуває з боротьби за перемогу, але є ще Бінем, який грає з Деєм, що вже втратив всі шанси. Але саме Райан виграє перший фрейм. Стюарт зрівнює, але у третьому фреймі Райан Дей робить брейк 71 очко та на «блюдечці» приносить перемогу Луці Бреселю. Бінем ще знайшов в собі сили зробити серію 85 очок та зрівняти рахунок, але Луку наздогнати вже неможливо.

Набравши у фіналі п’ять очок, Лука Бресель виграв турнір та отримав 20 тисяч фунтів стерлінгів. Друге місце посів Бен Вулластон, який випередив за різницею фреймів Стюарта Бінема. Райан Дей з двома очками замкнув фінальну четвірку.

І вже 20 червня, на цій же Marshall Arena в Мілтон-Кейнсі, розпочнеться перенесений з березня рейтинговий турнір Tour Championship за участі Джадда Трампа, Шона Мерфі, Марка Селбі, Ніла Робертсона, Стівена Магвайра, Яня Бінтао, Марка Аллена та Джона Хіггінса.