14 січня 2021 дата публікації

Masters 2021. Перший раунд

Світова пандемія COVID-19 продовжує вносити зміни в звичне життя і в 2021 році. Цьогорічний розіграш турніру Masters відбувається з 10 по 17 січня без глядачів. Одне з найпрестижніших снукерних змагань, що проходило в Лондоні з 2011 року, у зв'язку з посиленням карантинних заходів перенесено до Арени МК у Мілтон Кінс.

Але це не найгірше, що могло трапитись, адже згодом World Snooker Tour повідомили, що надійшло підтвердження позитивних тестів на COVID-19 у лідера світового снукеру Джадда Трампа та 14-го номера рейтингу Джека Лісовського, які подарували нам яскраве видовище у фіналі останнього турніру минулого року World Grand Prix 2020. На превеликий жаль для своїх багаточисельних фанів, обидва гравці, у зв'язку з хворобою, пропускають Masters цього року.

В першому раунді змагань Девід Гілберт і Кайрен Вілсон зустрілись з Джо Перрі та Гері Вілсоном відповідно. Джо та Гері перебувають поза топ-16 світового рейтингу, але потрапили на турнір на заміну Джадда Трампа та Джека Лісовського. Матчі закінчились з однаковим рахунком 6:2 на користь Девіда та Кайрена, які зіграють між собою в чвертьфіналі.

image

image

Діючий чемпіон Стюарт Бінем провів свій матч першого раунду з Тепчайя Ун-Ну і переміг з рахунком 6:4. Стюарт грав дуже впевнено - він навіть хотів закінчити матч максимальною серією і зробив непогану спробу за рахунку 5:1, але серія завершилася фолом на позначці в 64 очки. Після цього тайський дебютант турніру виграв три фрейми поспіль у своїй звичній швидкій манері з брейками 68, 80 та 113 очки. Проте досвідчений англієць одержав перемогу у десятому фреймі.

image

Шон Мерфі дійшов до чвертьфіналу Masters після вражаючої перемоги з рахунком 6:4 над дворазовим чемпіоном Марком Вільямсом. Валлієць повернувся в матч, програючи 3:1 та за рахунку 5:4 вже готовий був до боротьби у вирішальному фреймі. Проте зробивши серію 52 очки, Марк помилився і Шон зачистив стіл неймовірним кліренсом у 47 очок. Мерфі здобув своє місце у 1/4 фіналу, де його суперником буде діючий чемпіон Стюарт Бінем.

image

Сенсаційної поразки з рахунком 6:5 від дебютанта Яна Бінтао в першому турі Masters зазнав Ніл Робертсон. Чемпіон Великобританії 2020, Ніл одразу взяв матч під свій контроль серіями 81, 121 і 82 очок та виграв пів-сесію з рахунком 3-1. Бінтао зміг зрівняти рахунок, але наступні два фрейми виграв Робертсон і за рахунку 5:3 був у фреймі до перемоги. Проте китайський гравець перевів матч у вирішальний фрейм серіями у 65 і 51 очок та вирвав перемогу у австралійця в тактичній боротьбі.   

image

Ян Бінтао в чвертьфіналі зустрінеться зі Стівеном Магвайром, який переміг триразового чемпіона Марка Селбі з рахунком 6:3. Програючи на початку зустрічі 0-2 Марк Селбі приєднався до боротьби і зрівняв рахунок. Проте восьмого номера світового рейтингу Магвайра було важко спинити, адже цього вечора він вражаюче виграв 5 з 6 переможних фреймів серіями 66, 57, 99, 65 та 61.

image

Семикратний чемпіон Ронні О'Салліван здійснив приголомшливий камбек в матчі першого раунду Masters з Діном Джуньху. Зірка китайського снукеру, чемпіон 2011 року, Дін блискуче розпочав матч брейками 83, 75 і 73 та повів 3:0, але О'Салліван відповів серіями у 103 і 60 очок. В наступних трьох фреймах обидва гравці демонстрували свою майстерність у побудові серій, виконавши сенчурі брейки 128, 100 та 129. За рахунку 5:3 Дін почав допускати помилки, за які неминуче отримував покарання від «Ракети». Таким чином Ронні досяг вирішального фрейму і закінчив матч переможною серією у 73 очки.

image

Матчі першого раунду завершились справжнім снукерним трилером між Джоном Хіггінсом та Марком Алленом. Матч проходив у відчайдушній боротьбі, піком якої стали два фінальні фрейми. Джон мав перевагу в один фрейм і за рахунку 5:4 забив фрейм-бол та вирішив поставити снукер на останній червоній кулі, хоча мав можливість спробувати скотити її вздовж борту до кутової лузи. При наявних на столі 35 і відставанні у також 35 очок, Марк Аллен виходить зі снукеру і ставить при цьому снукер у відповідь, з якого Джон вийшов лише зі штрафними очками. Зібравши всі кулі Аллен перевів гру у вирішальний фрейм. У фінальній партії шанси мали обидва гравці, проте помилився останнім Марк Аллен і вже цього разу Джон Хіггінс зумів таки скористатись можливістю завершити матч перемогою.

image

В наступні два дні нас чекають не менш цікаві чвертьфінали:

14 січня

15:00 за Києвом
Девід Гілберт – Кайрен Вілсон

21:00 за Києвом
Стюарт Бінем – Шон Мерфі

15 січня

15:00 за Києвом
Стівен Магвайр – Ян Бінтао

21:00 за Києвом
Джон Хіггінс – Ронні О’Салліван