17 жовтня 2019 дата публікації

Мейн-тур. Головні події першої треті сезону. Три фінали Шона Мерфі

Snooker.ua починає розповідь о професійних турнірах мейн-туру у самий розпал English Open. Це вже четвертий рейтинговий турнір сезону 2019/2020.

Стисло про те, що відбувалось протягом попередніх декількох місяців. 

Перший рейтинговий турнір сезону за традицією приймала Рига. В латвійський столиці на Riga Masters переміг 19-річний китаєць Янь Бінтао – 5:2 у фіналі з Марком Джойсом. Це перша перемога Яня на рейтинговому турнірі, і він став третім представником Китаю, що домігся такого успіху. Першими двома були Дін Цзюньху та Лян Веньбо. Але не будемо забувати, що ще чотири роки тому тоді 15-річний Янь Бінтао разом з ненабагато старшим Чжоу Юелуном виборов командний Кубок світу. До речі, для Марка Джойса це був перший рейтинговий фінал за 13-річну кар’єру. Відмітились у Ризі й Меттью Селт з Куртом Мафліним, які дісталися півфіналу. Але підкреслим, що майже весь світовий «топ» вирішив подовжити канікули і в Латвію не приїхав. 

Далі був командний Кубок світу, який приймав китайський Усі. Господарі турніру виставили дві команди, при чому розбили чемпіонську пару Бінтао/Юелун. Бінтао поставили грати з Діном Цзюньху, Юелуна – з Лянем Веньбо. Підсумок цієї рокіровки – дві медалі, але не перемога. Шотландці Джон Хіггінс та Стівен Магвайр переграли у півфіналі Діна з Янем, у фіналі Ляна з Чжоу і підняли над головою чемпіонський Кубок. Лише третіми стали англійці Кайрен Вілсон та Джек Лісовскі. 

Добре відпочивший після перемоги на чемпіонаті світу Джадд Трамп на одному диханні провів другий рейтинговий турнір сезону - International Championship. У серпні у китайському Дацині Джадду не знайшлося рівних. Він пронісся турніром, у фіналі розгромивши Шона Мерфі – 10:3. У півфіналах програли два Марки – Селбі та Аллен. В кваліфікації Том Форд зробив 152-й максимум в історії професійного снукеру.

Paul Hunter Classic привернув нашу увагу тріумфом у кваліфікації  Юліана Бойка. Про це snooker.ua вже докладно розповідав. Додамо лише, що переміг у цьому короткому (всього 16 учасників в основній сітці) турнірі Баррі Хокінс, який у фіналі взяв гору над Кайреном Вілсоном – 4:3.

Наступна зупинка на шляху снукерного каравану – Бангкок. Чемпіонат світу з 6-red. І ще один успіх Магвайра та Хіггінса. Після спільної перемоги на командному Кубку світу шотландці вийшли до фіналу «шести червоних», де перемогу святкував Стівен Магвайр, який став вже дворазовим чемпіоном.

24 гравці взяли участь на турнірі за запрошеннями Шанхай Мастерс. Вперше в сезоні «на люді» вийшов Ронні О’Салліван і відразу здобув яскраву перемогу. Чотири перемоги поспіль і 11:9 у фіналі з Шоном Мерфі. Шон програв свій другий фінал у сезоні, Ронні «підняв» 200 тисяч фунтів стерлінгів.

Мерфі повертається до Китаю, і з третьої спроби все ж таки перемагає. У захоплюючому фіналі чемпіонату Китаю Шон переграє 10:9 Марка Вільямса. Селбі знов третій, разом з іранцем Хоссейном Вафеї, для котрого цей турнір став справжнім проривом.

Вже відбулась кваліфікація до World Open, але про її підсумки поговоримо вже ближче до кінця жовтня, коли почнеться фінальна стадія. Було зіграно дві групи Ліги чемпіонів, але про це теж трохи згодом, бо інакше наш огляд має всі шанси не скінчитися ніколи.

Зараз вся увага до English Open, де сьогодні відбуваються зустрічі другого кола, та до чергового турніру Challenge Tour. В суботу в бельгійському Брюгге грають Юліан Бойко та Сергій Ісаєнко.

 

Руслан Кориненко.