06 листопада 2019 дата публікації

На "чемпіонаті чемпіонів" Аллен перемагає Селбі

Марк Аллен став другим півфіналістом турніру Champion of Champions.

Другий день на Ricoh Arena розпочався з зустрічі Марка Селбі та Яня Бінтао. Боротьби не вийшло. Зовсім. Юний китайський гравець, який другий раз в кар’єрі потрапив на цій турнір, нічого не зміг протиставити триразовому чемпіону світу, який, до речі, теж не дуже товаришує з ареною в Ковентрі. В перших трьох фреймах Селбі зробив три пів сотенні серії – 78, 70 та 65 очок, а Янь за всю зустріч набрав лише 53 очки. Несподівано легка перемога Марка Селбі.

Цю пару біля єдиного турнірного столу змінили Марк Аллен та Метью Селт. І тут, начебто, все було зрозуміло, але дебютант турніру Селт, що здобув перепустку на чемпіонат чемпіонів завдяки перемозі на Indian Open, все ж таки зміг нав’язати боротьбу фавориту.

Аллен впевнено виграв перший фрейм, зробивши брейк 89 очок. Але вже у другому фреймі Селт догрався до деспоту: поступаючись 33:60, зіграв кліренс на кольорових кулях. Але в додатковій чорній переміг північноірландець. Далі в більш-менш рівних кінцівках Аллен виграє третій фрейм, Селт – четвертий. В п’ятому Метью робить брейк 59, та впритул наближається до суперника – 2:3. Але це була тільки ілюзія рівної гри. В шостому фреймі Аллен грає сенчурі 108 очок, та здобуває перемогу – 4:2.

Марк Селбі за сім років участі у  Champion of Champions лише одного разу дійшов до півфіналу. Не кажучи вже про перемогу. Не вийшло майже нічого в Селбі і цього разу. Хоча пару цікавих моментів було. В першому фреймі Аллен повів 46:13, після чого залишив червону кулю в правому нижньому куті. Селбі грає брейк 23 очки, але помиляється на останній синій. Аллен грає влучно – 1:0. Мабуть не всі прихильники снукеру до сьогоднішнього дня знали, що можна зіграти брейк 70 очок і при цьому програти фрейм. Але саме так вийшло у Аллена. Він робить серію 70, і вже після фреймбол не забиває чорну кулю. На столі 67. Селбі робить серію 32 очки та ставить складний снукер на останній червоній.  Аллен хибить. Селбі ставить ще один снукер. Знову помилка. З другого разу Аллен виходить, але віддає позицію. Кліренс 35 очок приносить перемогу у фреймі Марку Селбі. В третьому фреймі Селбі робить два брейки 50+ - 60 та 56 очок, виходить вперед та на цьому, на жаль, боротьба майже закінчується. Аллен виграє п’ять фреймів поспіль, при цьому лише у шостій партії Селбі мав реальні шанси на перемогу. Отже, 6:2 – в суботу у півфіналі Марк Аллен зіграє з переможцем групи Трамп/Магвайр/Вілсон/Ун-Ну.