05 листопада 2019 дата публікації

На чемпіонаті світу IBSF починається плей-оф

Цілий тиждень на турецькому курорті Анталья відбувались зустрічі групового етапу чемпіонату світу IBSF.

Визначились 66 кращих, які продовжать боротьбу у плей-оф. Краще всіх відіграв кваліфікацію китаєць Пан Цзюньсу, який не віддав суперникам жодного фрейму. Щоправда, і зіграв Пан тільки три гри, в той час як більшість інших гравців (в 18 групах з 22) – по чотири. Відразу 18 учасників пройшли весь груповий турнір без жодної поразки. Серед них – майже всі головні претенденти на перемогу – тайське «тріо» Лертсаттайаторн, Суваннават, Тірапонгпаїбун, фінський екс-профі Робін Халл, пакистанець Асіф, індус Адвані, виступаючий за Гонконг китайський екс-профі Ван Юйчень.

Із цікавих та несподіваних результатів відмітимо поразки чемпіона світу серед гравців до 21 року Чжао Цзяньбо від валлійця Бена Форті, індійського екс-профі Адітьї Мехти від датського пуліста Джеффа Канді, зробившого вже три сенчурі віце-чемпіона світу-2017 іранця Аміра Сархоша від Хабіба Сабаха з Бахрейну, перемоги в групах гравців з Іраку (Алі Аль-Джаліл), Палестини (Мутаз Аль-Салаймех) та Голландії (Раймон Фабрі).

Грають в Антальї три учасники Кубку Незалежності України. Поляк Матеуш Барановські на попередньому етапі виступив чудово, вигравши чотири зустрічі з чотирьох – перемоги над суперниками з Ірану, Іраку, Румунії та США. Складніше пішла гра у латвійця Родіона Юдіна – поразки від іранця Мозайані та австрійця Нюссла і лише третє місце. Також третім фінішував росіянин Іван Каковський, але з величезними пригодами, які могли його підняти як на друге, так і опустити на четверте місце. Врешті-решт, і Юдін, і Каковський вийшли до плей-оф, але росіянину з незрозумілих причин замість 56-го номеру посіву дали останній, 66-й, який змушує його грати додаткове коло.

Два кращих брейки турніру – 138 та 137 очок на рахунку Аміра Сархоша.

Як завжди останнім часом на турнірах IBSF маємо велику перевагу азіатських гравців (останній раз европейці виборювали титул чемпіона у 2009 році, коли переміг Елфі Берден). З 66 учасників плей-оф представників Азії 37, Європи – 23, Океанії – 4 і Північної Америки – 2. Більше всього в плей-оф індійців – 5. Пакістан, Гонконг, Іран, Філіппіни (!) та Польща мають по 4 гравці, Таїланд та Катар – по 3.

В жіночому турнірі перевага азіатських снукеристов ще більш відчутна. Лише бельгійка Венді Янс, та ще, можливо, росіянка Анастасія Нечаєва та німкеня Діана Статечни зможуть протистояти представницям Таїланду, Індії та Гонконгу при серйозній підтримці китаянки Бай Юйлу.

Загалом чемпіонат світу і ззовні, і з середини – з інформації від учасників, залишає враження не дуже добре організованого турніру. Дуже дивно складений розклад з трьох-чотирьоденними очікуваннями ігор, незрозуміло зроблена сітка плей-оф, проблеми зі столами та інше.